ATAŞEHİR BELEDİYESİ'NİN “OTİZMİN FARKINDAYIZ GERİ DÖNÜŞÜMLE YANINDAYIZ” PROJESİ DEVAM EDİYOR

ATAŞEHİR BELEDİYESİ'NİN “OTİZMİN FARKINDAYIZ GERİ DÖNÜŞÜMLE YANINDAYIZ” PROJESİ DEVAM EDİYOR

Otizme farkındalık oluşturmak amacıyla Ataşehir Belediyesi, CarrefourSA, Tohum Otizm Vakfı, AGİD ve Exitcom’un iş birliğiyle başlatılan ve 3 yıldır devam eden proje, otizmli çocukların...

Otizme farkındalık oluşturmak amacıyla Ataşehir Belediyesi, CarrefourSA, Tohum Otizm Vakfı, AGİD ve Exitcom’un işbirliğiyle başlatılan ve 3 yıldır devam eden proje, otizmli çocukların eğitimine katkı sağlamaya devam ediyor.

“Otizmin Farkındayız, Geri Dönüşümle Yanınızdayız” sloganıyla gerçekleştirilen projeyle, kullanılmayan elektronik eşyalar toplanarak geri dönüşümü sağlanıyor. Elde edilen gelir de otizmli çocukların eğitimleri için bursa dönüşüyor.

Kullanılmayan elektronik eşyalar, Ataşehir Belediyesi hizmet binalarında, CarrefourSA’larda ve mahalle muhtarlıklarında toplanıyor.

“Otizmin Farkındayız Geri Dönüşümle Yanındayız” projesi kapsamında bugüne kadar 6 bin 831 kilogram e-atık toplandı. Yüzde 26,84’ü metal, yüzde 4,78’si değerli metal, yüzde 19,23’ü plastikten oluşan atıklar, ikincil endüstrilere hammadde olarak kazandırıldı. Yüzde 47,49’u da değerlendirilemeyen atık kategorisinde olduğu için elektrik enerjisi elde edilmek üzere lisanslı yakma tesisine gönderildi.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.