ATAŞEHİR BELEDİYESİ 5. KLASİK MÜZİK FESTİVALİ BAŞLADI

ATAŞEHİR BELEDİYESİ 5. KLASİK MÜZİK FESTİVALİ BAŞLADI

Ataşehir Belediyesi Klasik Müzik Festivali’nin 5’incisi, geçtiğimiz yıl yaşanan üzücü depremler nedeniyle ertelenmesinin ardından bu yıl yeniden sanatseverlerle buluştu. 16 Mart’a kadar sürecek festival, deprem bölgesinden gelen Adıyaman Filarmoni Orkestrası’nın açılış konseri ile başladı.

Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Zuhal Müzik’in piyano sponsorluğunu yaptığı “5. Ataşehir Belediyesi Klasik Müzik Festivali”, 2 Mart akşamı Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde Adıyaman Filarmoni Orkestrası’nın sahne aldığı konserle başladı. Klasik müziğin kalbini Ataşehir’e taşıyacak festivalin açılış konserinde, şef Özgür Oğuz yönetimindeki Adıyaman Filarmoni Orkestrası sanatseverlerden yoğun ilgi gördü.

Adıyaman Filarmoni Orkestrası’na bu özel konserde, solist olarak Türk Klasik Müziği’nin en kıymetli piyanistlerinden Devlet Sanatçısı Gülsin Onay ve Viyola Sanatçısı Coşkun Coşkundeniz de eşlik etti.

Sanatsal farkındalık oluşturmak ve şehre bir senfoni orkestrası kazandırmak amacıyla 2012 yılında kurulan Adıyaman Filarmoni Orkestrası ve dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay ile Doç. Dr. Coşkun Coşkundeniz, konser salonunu dolduran sanatseverler için keyifli bir dinleti sundular.

Konserde, Adıyaman Filarmoni Orkestrası Barok dönemden sonra uluslararası üne kavuşan ilk İngiliz besteci Edward Elgar, İngiliz Besteci Henry Eccles ile çağlar boyu üstünlüğü tartışılmamış müzisyen, besteci Wolfgang Amadeus Mozart’ın eserlerini seslendirdi. Devlet Sanatçısı Gülsin Onay da Mozart’ın Piyano Concerto No 12 in La Majör K 414 eserine yer verdi. Festivalin açılışında sahne alan sanatçılar konser bitiminde ayakta alkışlandılar.

wjfm2h8ugxmifvknvq01ycpa.jpg

ks4wqfpmubd9qcmozv2h3wtr.jpg

otclryfjflpiyvxt1a2khj8w.jpg

eyzita5cxdumobtkb7sogcx8.jpg

xnjp83vdko259ug0hx7bfobq.jpg

juwarcyxju1hbdzqcefap8dx.jpg

8sloxcpzb4tmkzpI0kqigyff.jpg

qohvu3ybk51frgjxctdugrwe.jpg

s3me9atcrh0ngqIk7zz8fngo.jpg

znb5txkIwvpzad1jk4lcg8yf.jpg

6ypkystnewxwn0zakdqm84fo.jpg

hxfnstsbruqakvi1mekc6d7o.jpg

tiz1porfjcxhjfdIpmcun4ee.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.