ASO 1. OSB’DEN ANKARA İTFAİYESİ’NE YENİ KÖPÜK KULESİ ARACI

ASO 1. OSB’DEN ANKARA İTFAİYESİ’NE YENİ KÖPÜK KULESİ ARACI

Ankara Sanayi Odası (ASO) 1. Organize Sanayi Bölgesi ile yapılan protokol kapsamında organize sanayi bölgesi ve çevresinde kullanılmak üzere Ankara İtfaiyesi’ne köpük kulesi aracı tahsis edildi.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi yıllardır ihmal edilen Ankara İtfaiyesi’ni güçlendirmek ve Başkentte meydana gelebilecek yangınlara daha hızlı ve etkin müdahalede bulunabilmek amacıyla çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Personel sayısı artırılan ve her geçen gün araç filosunu genişleten Ankara İtfaiyesi son olarak Ankara Sanayi Odası 1. Organize Sanayi Bölgesi (ASO 1. OSB) ile iş birliği yaparak, sanayi bölgesinde kullanılmak üzere köpük kulesi aracı için protokol imzaladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Reşit Serhat Taşkınsu, ASO 1. OSB Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı protokol imza töreni ile bundan sonra Ankara İtfaiyesi, Ankara OSB ve çevresine yeni köpük kulesi aracı ile hizmet verecek.

 

TAŞKINSU: “OSB’LERDE SÖNDÜRME ARAÇLARININ KONUŞLANMASI ÖNEMLİ”

ASO 1. OSB’de bulunan itfaiye istasyonunda gerçekleştirilen protokol imza töreninde konuşan ABB Genel Sekreteri Reşit Serhat Taşkınsu,“Sanayi bölgesinde yapılan yatırımlar çok değerli… Bunların geriye konması hem maliyet hem de zaman açısından çok ciddi aksamalara neden olabilir. Ayrıca, ekonomimize etki edecek tesisler. Bu nedenle direkt olarak OSB’lerde söndürme araçlarının konuşlanması büyük önem taşıyor. Çünkü yangında ilk 2-3 dakika çok kritik… Bu nedenle de çok anlamlı bir proje bu… Ankara Sanayi Odası 1. Organize Sanayi Bölgesine destekleri için çok teşekkür ediyorum. Bizler de elimizden gelen gayreti göstereceğiz ancak temennimiz tabii hiçbir zaman ihtiyaç duymamamız. Hepimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Yangınlara hızlı müdahalenin son derece önemli olduğunu söyleyen Ankara İtfaiyesi Daire Başkanı Salih Kurumlu ise şöyle konuştu:

“ASO 1. OSB tarafından kullanımımıza verilen köpük kulesini bugün hizmetimize aldık. Bizim için yangınlara hızlı müdahale son derece önemli… Konusunda uzman personel, modern araç, gereç ve ekipmanlarla müdahale ettiğimiz zaman yangınları en hızlı şekliyle kontrol eder can ve mal kaybının önüne geçeriz. Bu anlamda da son derece önemli aracı bugün teslim aldık.”

ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek de şu ifadeleri kullandı:

“Yaklaşık olarak 3-4 senedir bu bizim hayalimizdi. İnşallah hiçbir zaman kullanma ihtiyacımız olmaz. Hiçbir zaman için kullanmak zorunda olmayalım ancak hem bölgemizin hem de yakın çevremizin söndürme gücünü oldukça kuvvetlendirici bir ekipmana sahip olduk. Ankara Büyükşehir Belediyesi ile yapmış olduğumuz iş birliğinin de her noktası başarı ile gerçekleşti ve umarım hiçbir zaman ihtiyacımız olmaz. Eğer olursa da minimum can ve mal kaybı ile atlatırız. Buranın korunması için son derece kıymetli olan bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

 

zfykxsf8ptqob2e9ulk31myg.jpg

zskIhjqyd1pkc9gxwjlntn8l.jpg

z94m1boekv8x2bnfun6sjwdl.jpg

luppkmod41sxnxw0wqt3lncy.jpg

tie8j3zfwb4crey7mkuao2ys.jpg

cr0mos9v3xbkp5gf1rxt8szf.jpg

ijqfzsyflgmtjxbrxhowtI5u.jpg

s6wsujm8vbk0o1abdvpcfdyh.jpg

2wybe6vpnzalIqhlmyggrxu8.jpg

kxpn945aumzhr0uq1kjagycv.jpg

jusgqz2jfxr8yw5odacd6ytm.jpg

kbcrmd67ud3xgatjlrqb8j5x.jpg

upmtege3vtnmyun5xrj0lgxr.jpg

qwa0dbuhusch26j3pi84tlm9.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.