ANTMEN’DEN, KILIÇDAROĞLU’NA HAKARET EDEN MEMURA TEPKİ: "BUNLAR DEVLET MEMURU DEĞİL, AKP’NİN UŞAĞI"

ANTMEN’DEN, KILIÇDAROĞLU’NA HAKARET EDEN MEMURA TEPKİ: "BUNLAR DEVLET MEMURU DEĞİL, AKP’NİN UŞAĞI"

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, SGK Mersin İl Müdür Yardımcısı Suat Turanlı’nın sosyal medyadan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret...

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, SGK Mersin İl Müdür Yardımcısı Suat Turanlı’nın sosyal medyadan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret etmesini Meclis gündemine taşıdı. Antmen, “Bunlar devlet memuru değil; AKP'nin kapıkulu ve uşağı olmuşlar” dedi. Antmen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e, “Turanlı’yı görevden alacak mısınız?” diye sordu.

CHP Mersin Milletvekili Antmen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin’in yanıtlaması istemiyle TBMM’ye soru önergesi verdi. Antmen, “Suat Turanlı’nın sosyal medya hesaplarından, CHP’ye ve Kemal Kılıçdaroğlu'na açık şekilde hakaret ettiğini” belirtti ve  657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun ‘Tarafsızlık ve Devlete Bağlılık’ başlıklı 7. Maddesine göre devlet memurları siyasi partileri hedef alan ve ayıran tutum ve davranış sergileyemezler. Suat Turanlı ve benzeri davranışlar gösteren kişiler devletin memuru değil; iktidar partisinin memurluklarını yapmaktadır… Bunlar devlet memuru değil; AKP'nin kapıkulu ve uşağı olmuşlar. Bunun hesabını mutlaka soracağız” dedi.

Antmen’in Bakan Bilgin’e yönelttiği sorular şöyle:

“657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun ‘Tarafsızlık ve Devlete Bağlılık’ başlıklı 7. Maddesine aykırı hareket eden Mersin SGK İl Müdür Yardımcısı Suat Turanlı hakkında idari ve hukuki bir soruşturma açılacak mıdır? Devletin memuru olmadığı çok açık olan Mersin SGK İl Müdür Yardımcısı Suat Turanlı’yı görevden alacak ve o makama kanunlara uyacak birini getirecek misiniz? Suat Turanlı, görevde yükselme sınavından 60’ın altında almasına rağmen nasıl müdür olarak atanmıştır? Aynı sınavda birçok memur sınavda 100’e yakın puan almasına rağmen elenmiş, sıralamaya bile giremeyen Suat Turanlı müdür olarak atanmıştır. Bu kişiyi kim ya da kimler liyakat sahibi olmadığı halde SGK Müdür Yardımcılığına getirmiştir? Bu kişi memurluk yapsın diye mi yoksa siyasi liderlere saldırsın diye mi müdür yardımcısı yapılmıştır?”

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.