ANTALYA'DA HUZUREVİ SAKİNLERİ, YAŞLILAR HAFTASINDA AĞAÇ DİKTİ

ANTALYA'DA HUZUREVİ SAKİNLERİ, YAŞLILAR HAFTASINDA AĞAÇ DİKTİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Halil Akyüz Huzurevi’nde kalan yaşlı bireyler gelecek nesiller için ağaç dikti. Yaşlılar Haftası dolayısıyla dikilen ağaçlarda kendi isimlerini...

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Halil Akyüz Huzurevi’nde kalan yaşlı bireyler gelecek nesiller için ağaç dikti. Yaşlılar Haftası dolayısıyla dikilen ağaçlarda kendi isimlerini yaşatacak olan huzurevi sakinleri, ağaçların bakımlarını da yapacaklar.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Halil Akyüz Huzurevi sakinleri, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle, huzurevi bahçesine benjamin türü ağaç dikti.  Yaşlılar Haftası’nda düzenlenen ağaç dikimi etkinliği, huzurevi sakinlerini çok mutlu etti. Diktikleri ağaçlarda kendi isimlerini yaşatacak olan yaşlı bireyler, ağaçlarının bakımını da kendileri yapacak. 

KENDİLERİ BAKACAK

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Güven Ulutekin de etkinlikte huzurevine adını veren hayırsever Halil Akyüz için bir ağaç dikti. Pandemi nedeniyle birçok etkinliği yapamadıklarını belirten Ulutekin,” Bu yıl huzurevinde yaşayan her bir birey için kendi adlarına ağaç diktik” dedi.

"AĞAÇLARLA BERABER YAŞ ALACAĞIZ" 

Etkinliğin kendisini heyecanlandırdığını söyleyen huzurevi sakini Abraham Arslan, “Diktiğimiz bu ağaçların önemini ilerleyen günlerde anlayacağız. Bu ağaçlar da bizle beraber yaş alacak” diye konuştu. Ateş Kar ise “Bu hem doğa için hem de bizler için çok güzel bir şey. Benim de dikili bir ağacım olduğu için çok mutlu oldum. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Öte yandan, huzurevi sakinlerinden Abdullah Zorlu ve Hasan Özen, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Güven Ulutekin’e, kibritten yaptıkları gemi maketini hediye etti.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.