ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ AÇILIŞA HAZIR

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ AÇILIŞA HAZIR

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kepez ilçesinde kısa bir süre sonra hizmete açılacak olan Aile Sağlığı Merkezi’nde inceleme yaptı. Başkan Böcek, Büyükşehir Belediyesi...

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kepez ilçesinde kısa bir süre sonra hizmete açılacak olan Aile Sağlığı Merkezi’nde inceleme yaptı. Başkan Böcek, Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen merkezde, yetişkin ve çocuklar için dişünitelerinin yanı sıra sünnet polikliniği, diyetisyen ve psikolog da bulunacağını bildirdi.  

Kepez İlçesi Otogar Kavşağı’nda yer alan 5 katlı binada hizmet verecek olan Antalya Büyükşehir Belediyesi Aile Sağlığı Merkezi’ndeki çalışmalarda sona gelindi. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, açılış için gün sayan merkezde inceleme yaptı. Başkan Böcek’e, Genel Sekreter Cansel Tuncer, Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Gürbüz, Ramazan Demir, Sağlık İşleri Daire Başkanı Dr. Ramazan Akalın ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Güven Ulutekin eşlik etti. 

YETİŞKİNLERE DE HİZMET VERECEK 

Aile Sağlığı Merkezinde yer alan yetişkin ve çocuk dişünitelerini inceleyen ve bilgi alan Başkan Böcek, “Önce sağlık, önce insan parolasıyla Kepez'imize kazandırmış olduğumuz sağlık merkezini, halkımızın hizmetine sunmadan önce inceledik. Daha önce Sütçüler’de hizmet veren Çocuk Ağız Diş Sağlığı Merkezi’ni daha merkezi bir yer olan Otogar Kavşağı’na taşıdık. Sütçüler’deki Ağız Diş Sağlığı Merkezi’nde 5-14 yaş arasıçocuklarımıza hizmet veriyorduk. Şimdi burada yetişkinlere de hizmet vereceğiz.5’i yetişkinlere 5’i çocuklarımıza olmak üzere 10 diş hekimimiz hizmet verecek. Evde SağlıkBirimimiz de bu binamızda olacak” dedi. 

PSİKOLOG VE DİYETİSYEN DE OLACAK

Aile Sağlığı Merkezi’nde yer alacak diğer birimler hakkında da bilgi veren Başkan Böcek, “Çocuklarımız erkekliğe ilk adımı da burada atacak. Sünnet polikliniğimiz olacak. Belediyeler yılda bir kez toplu sünnet yapardı. Biz şimdi bu merkezde 365 gün ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarınıücretsiz sünnet edecek bir imkana kavuşacağız. Bir sağlık merkezinde olması gereken psikolog, diyetisyen gibi hizmetlerimiz de yine halkımıza ücretsiz olarak burada sunulacak” diye konuştu. Aile Sağlığı Merkezi’nin hayırlı olmasını dileyen Başkan Böcek, emeği geçenlere de teşekkür etti. 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.