ANKARALI EMEKLİ KADIN: “2 MİLYAR 900 LİRA MAAŞ ALIYORUZ. ELEKTRİĞİMİZİ, SUYUMUZU, MUTFAĞIMIZI, DOKTORUMUZU DÜŞÜNÜN. NASIL GEÇİNİRSİN? NE KALIR GERİYE?”

ANKARALI EMEKLİ KADIN: “2 MİLYAR 900 LİRA MAAŞ ALIYORUZ. ELEKTRİĞİMİZİ, SUYUMUZU, MUTFAĞIMIZI, DOKTORUMUZU DÜŞÜNÜN. NASIL GEÇİNİRSİN? NE KALIR GERİYE?”

Ankara’da gözleri görmeyen eşine bakmak zorunda olduğunu belirten emekli bir kadın, “Üç milyar (bin lira) doğal gaz ile elektrik geldi. İki milyar dokuz yüz...

Haber: GÜRKAN DEMİRTAŞ – Kamera: ÜNAL AYDIN

Ankara’da gözleri görmeyen eşine bakmak zorunda olduğunu belirten emekli bir kadın, “Üç milyar (bin lira) doğal gaz ile elektrik geldi. İki milyar dokuz yüz lira (2 bin 900 lira) maaş alıyoruz. Elektriğimizi, suyumuzu, mutfağımızı, doktorumuzu düşünün. Nasıl geçinirsin? Ne kalır geriye? Kalsa kalsa beş yüz lira kalır. 500 lirayla nasıl geçineceğim?” dedi.

Ankara’da Ulus Meydanı’nda, Birleşik Kamu-İş’in düzenlediği maaş zammı protestosu sırasında; kendi yaşam şartlarını ve emekli maaşlarının düşüklüğünden şikayet eden emekli bir kadın, derdini ANKA Haber Ajansı’na anlattı.

Zamlardan dert yanan yaşlı kadın, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Üç milyar (bin lira) doğal gazla elektrik geldi. Emekliyim. Ne yapabilirim? Söyleyin. Sandalyeye gelene kadar böyle yaptılar. Sandalyeye gelince tamam. Hani ne oldu? Ne yapabiliyoruz? Biz çok zor durumdayız, hepimiz. Buradaki halkın dört dörtlüğü var mı? Yok. Yazık…

Eşimin gözleri görmüyor. Sonradan oldu. Raporluyuz. Ödeyemiyorum, nasıl ödeyim? Faturalarımı mecburen bu ay olmaz öbür ay ödüyorum. O olmazsa başka ay ödüyorum. Ne yapabiliriz? Hepimiz aynıyız.

İki milyar dokuz yüz lira (2 bin 900 lira) maaş alıyoruz. Elektriğimizi, suyumuzu, mutfağımızı, doktorumuzu düşünün. Nasıl geçinirsin? Ne kalır geriye? Kalsa kalsa beş yüz lira kalır. 500 lirayla nasıl geçineceğim?

Ben yalan söyleyemem günah. Alışverişe gidiyorsun, nerede ucuz varsa onları alıyorsun. Ucuz da yok. Yemek nasıl yapayım, yazdan koyuyorum dolabıma, markete gitmiyorum, az az ondan alıyorum. Şimdi şuraya ne kadar verdin de 400 lira para verdim. Yarım kilo kıyma aldım, yarım kilo kuş başı aldım, yarım kilo kuyruk aldım. İşte böyle. Allah ecir sabır versin.”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.