ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN DEPREMZEDE ESNAFA DESTEK: MALATYA DAYANIŞMA GÜNLERİ BAŞLADI

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN DEPREMZEDE ESNAFA DESTEK: MALATYA DAYANIŞMA GÜNLERİ BAŞLADI

13-20 Nisan tarihleri arasında ziyarete açık olacak olan ‘Malatya Dayanışma Günleri’ depremzede esnafa destek olmak isteyen Ankaralıların ilgisiyle başladı.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi depremden zarar gören esnaflara destek olmaya devam ediyor.

Depremden etkilenen Malatya esnafına destek olmak için harekete geçen Ankara Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği‘Malatya Dayanışma Günleri’ANFA Altınpark Fuar Alanı’nda ziyarete açıldı.

 

BÜYÜKŞEHİR İLE MALATYA TİCARET VE SANAYİ ODASI EL ELE

Daha önceKahramanmaraşesnafını misafir eden ABB ANFA Altınpark Fuar Alanı, şimdi deMalatyaDayanışmaGünleri’ne ev sahipliği yapıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında açılan dayanışma günleri; 13-20 Nisan tarihleri arasında11.00 ile 23.45 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

 

MALATYA’DAN 100 ESNAF STANT AÇTI

Ramazan Bayramı öncesi başlayanMalatyaDayanışmaGünleri’nde bölgeden gelen 100 esnaf, ürünlerini Başkentlilerle buluşturuyor.Fuarda stant açan esnaf ve alışverişe gelen vatandaşlar düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

-Hanifi Fırat: “İş yerimiz yıkıldığı için buradayım. Sağ olsunlar bizleri Ankara’da misafir ediyorlar. Bize böyle bir imkân sundukları için teşekkür ederim.”

-Burak Tomo:“Bizi burada ağırladığı için, bu zor günümüzde yanımızda olduğu için Mansur Başkan’a teşekkür ediyoruz. Tüm Ankara halkını fuara bekliyoruz.”

-Fatma Fırat:“Vatandaş olarak duydum geldim. Büyükşehire bu imkânı verdiği için teşekkür ederim, çok gurur duyduk. Sahip çıkmak için geldik.”

-Arif Dündar:“Buradaki esnafa çok katkısı oldu. Esnafların çoğunun iş yerleri çöktü. Bu fuar alanı bulunmaz bir fırsat oldu.”

-Tuğrul Sarıhan:“Ankaralılara hizmet için geldik. Biz 1,5 aydır boşta insanlarız. Sağ olsun Mansur Başkan Kahramanmaraş Fuarı yaptı şimdi de Malatya için yapıyor. Gönülden teşekkür ediyorum. Bir iş imkânı sundu bize.”

-Dilan Ateş Doğan:“Bizi unutmadığı ve bizi hatırladığı için öncelikle Büyükşehire teşekkür ediyorum. İlk kez fuara katılıyorum ürünlerimi satıyorum.”

-Aysel Altıkulaç:“Deprem döneminde geldi bizi Malatya’da ziyaret etti. Biz de kendi el emeklerimizi burada satışa sunuyoruz. Kooperatif olarak arkadaşlarımızın ürünlerini aldık, geldik. Bir depremzede olarak bizi destekledikleri için sağ olsun var olsunlar.”

-Onur Şener:“Esnafı depremden beri bu kadar mutlu görmemiştim. İyi hissediyoruz, bize moral oldu. Teşekkür ediyoruz.”

-Merdıvan Erdem:“Depremde iş yerimiz yıkıldı. Bir depremzedeye yardım vermek ayrı bir şeydir ama bir esnafa yer açıp onuruyla para kazandırmak ayrı bir şeydir. Bundan dolayı çok teşekkür ediyorum ve Ankaralıları fuara bekliyorum.”

-Ayşe Uzunkayış:“Depremin ardından bu vesileyle toparlanmaya başladık. Biz kadın kooperatifiyiz. Elimizdeki kalan ürünlerle buraya geldik. Bizim için umut oldu, moral oldu. Yeniden toparlanıp ayağa kalkmamız için vesile oldu. Çok teşekkür ederim.”

vhd9pqau0tlkxvctlgfpwzgs.jpg

mce8qtsbjy054ih3afnuhk2x.jpg

opik6jwfkge2ydhfw5urodh0.jpg

nkbz7c1qogx568f0v4wnsoer.jpg

tic9pkrjyjhu4qoch2z6rfsa.jpg

vpb9tcbztgd41u3swuhzmffg.jpg

d4neqozqvsgsf8exicgv3kcj.jpg

zlvgcy8fxtadhmsdy3wgqobc.jpg

rbknrabw12adldomhztut0jj.jpg

cwetbchxplsnt3bsqply5Iji.jpg

rhch1p3s8nlzq0wfnotxg9m4.jpg

vlzack9u4pfcldajmuvszsxp.jpg

t7em5xn9hynjratvzrvf3cIk.jpg

Ib4okmafxvjlxzpo8ufqrrg3.jpg

kceailjkoIpwb8qetrdcglzy.jpg

oxzdfup4mak6e1qlw2kybiqv.jpg

ryc5yl4qa0fgnglIseu39ots.jpg

yunmjdgoeqp0snf6r9ruq1ys.jpg

sf2skewjm63qIpnoarndlliy.jpg

w9omzlbiae0j4yjdbcm2gscI.jpg

jeomx30if2upIwqpcbvctt5b.jpg

4pjsmrmgize1jo0yfxvq8bhx.jpg

tkeagxcrlzkhp8lfuqp9sdve.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.