ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KESİKKÖPRÜ’DEKİ MİSAFİRLERİNE EĞİTİM DESTEĞİNE BAŞLADI

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KESİKKÖPRÜ’DEKİ MİSAFİRLERİNE EĞİTİM DESTEĞİNE BAŞLADI

Proje kapsamında; 20 gönüllü ODTÜ öğrencisi, LGS ve YKS’ye hazırlanan 132 gence salı, perşembe ve cuma günleri ücretsiz ders veriyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat günü yaşanan depremlerin ardından hem Başkente gelen hem de afet bölgelerinde kalan vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

ABB’nin Kesikköprü Yerleşkesi’nde misafir ettiği depremzede vatandaşların LGS ve YKS’ye hazırlanan çocukları için eğitim desteği verilmeye başladı.

20 GÖNÜLLÜ ODTÜ ÖĞRENCİSİ EĞİTİM VERİYOR

Hazırlanan etüt programında dersler 20 gönüllü ODTÜ’lü öğrencisi tarafından veriliyor. ODTÜ’lü gençler; salı, perşembe ve cuma günleri Kesikköprü Yerleşkesi’ne giderek, 16.00-19.00 saatleri arasında burada misafir edilen öğrencilere ders veriyor.

Ücretsiz olan ve ODTÜ’lülerin tüm branşlarda verdiği derslerden; Liselere Giriş Sınavı (LGS) ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan gençler başta olmak üzere Kesikköprü’de ağırlanan 132 öğrenci yararlanıyor.

 

ETÜT DERSLERİ TÜM BRANŞLARDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

ABB olarak Kesikköprü’de misafir edilen depremzede öğrencilerin eğitimlerine çok önem verdiklerini kaydeden Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Aile Yaşam Merkezleri Şube Müdürlüğü Proje Sorumlusu Aysun Hasdemir,“ODTÜ’lü gönüllü öğrenciler tarafından LGS ve YKS öğrencilerinin dışındaki öğrenciler için de etüt programı gerçekleştirdik. Bu etüt programı salı, perşembe ve cuma günleri 16.00 ile 19.00 saatleri arasında tüm branşlarda gerçekleştirilecek”dedi.

DEPREMZEDELERDEN BÜYÜKŞEHİRE TEŞEKKÜR

Kesikköprü’de haftanın 3 günü gönüllü olarak eğitim veren ODTÜ’lüler ve eğitim alan depremzede öğrenciler ise şunları söyledi:

-Cihat Sarıoğlu:“Fizik öğretmeniyim ve Antakya’dan geliyorum. Buradaki öğrencilere elimizden geldiği kadar ders vermeye çalışıyoruz. Burada öğretmen olduğumu hatırlıyorum ve bundan da çok keyif alıyorum. Büyükşehir Belediyesinin bize burayı açması çok değerli biz de karşılığını vermeye çalışıyoruz.”

-Gönül Serdar:“Öncelikle depremden sonra buraya geldik. Bizim ruhumuza ilaç yaralarımıza merhem oldular. Burada yaşayan herkes çok rahat... Bize bir aile gibi oldular. Yaşadığımız kötü şeylere rağmen kendimi şanslı hissediyorum. Çocuklarım hizmetten yararlanıyorlar. Mansur Başkan’a sonsuz teşekkür ediyorum.”

-Büşra Trabzon:“Hatay’dan geliyorum. YKS’ye hazırlanıyorum. Buradaki hocalar ellerinden geleni yapıyorlar, çok teşekkür ederim. Sınav için hocalar yoktu ama şimdi tedarik edildi, mutluyum.”

-Münevver Kırkıcı:“YKS’ye hazırlanıyorum. Hocalar bize yardımcı oluyor. Memnunum teşekkür ederim.”

-Yusuf Deniz Demirci (ODTÜ öğrencisi):“Depremzede arkadaşların sınavları var o nedenle çok önemli burası. Biz de bunu duyup geldik.”

-Mustafa Kaan İnci:(ODTÜ öğrencisi)“İyi niyetli bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Buradaki öğrencilerin eğitimi aksadı. Böyle bir etkinlikle beraber bu boşluğu bir nebzede olsa doldurabilmeye çalışıyoruz. Belli bir adaptasyondan sonra daha iyisi olacak.”

ix27rkfvgnzpsashg8cu9yxo.jpg

hmztbfs7kkeblpcvyoo93a0u.jpg

yhI7lptclj8bgcse4dvsrjmx.jpg

csxrlib6ypplkf7v1xtbrswg.jpg

nIcawg7qnkjwhxsllhoepvqc.jpg

yxdpt9zwbj4h5uajeo1okdkr.jpg

col5ko674lajd8j1hrgwpzvs.jpg

v78aivlrnntxIqkfmqpjmwwz.jpg

olfkhjazib3qpmgyIgncwfkq.jpg

askh28asuymwtwec4xbhnl3g.jpg

tltdq3kbxqyybsfndp5vcpcm.jpg

i2ykxp0ylus4uIfqrcv9djwo.jpg

wndpbtmqephvucjnfrqrjd3t.jpg

hzf6zaphqvm7utbwr9gl2dvt.jpg

czutvl4fxyqvn10sc35n7zha.jpg

vmqxwsup6cfuk9rhgztb5avf.jpg

dxybcrc9nzdl0qgpnxe6s14i.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.