ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇOCUK ETKİNLİK MERKEZLERİNDE YENİ DÖNEM İÇİN ÖN KAYITLAR BAŞLIYOR

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇOCUK ETKİNLİK MERKEZLERİNDE YENİ DÖNEM İÇİN ÖN KAYITLAR BAŞLIYOR

Aileler, 5 Mayıs 2023 tarihine kadar “https://cocuketkinlikmerkezleri.ankara.bel.tr/basvuru” adresinde yer alan formu doldurarak başvuruda bulunabilecek. Merkezlerden; 14 Ağustos 2023-12 Temmuz 2024 tarihlerini kapsayan dönem için toplam 870 çocuk yararlanacak.

 

Ailelerin çocuklarını güvenerek teslim edeceği merkezlerin sayısını her geçen gün artıran Ankara Büyükşehir Belediyesi, toplam 17Çocuk Etkinlik Merkeziiçin ön başvuru sürecini başlattı.

Kadın ve Aile Hizmetleri Başkanlığı bünyesinde hizmet veren merkezlerden Başkentte yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin, dezavantajlı ve risk altında bulunan 36-66 aylık çocukları yararlanabiliyor.

 

ÖN KAYIT TARİHLERİ: 19 NİSAN-5 MAYIS 2023

Altındağ, Akyurt, Çankaya, Çubuk, Etimesgut, Keçiören, Mamak, Sincan ve Yenimahalle’de bulunan toplam 17 Çocuk Etkinlik Merkezi için ön kayıt başvuruları 19 Nisan-5 Mayıs 2023 tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilecek.

Başkentli ebeveynler,https://cocuketkinlikmerkezleri.ankara.bel.tr/basvuruadresinde yer alan başvuru formunu doldurarak ön kayıt yaptırabilecek.

14 Ağustos 2023-12 Temmuz 2024 tarihlerini kapsayan dönem için toplam 870 çocuğun yararlanabileceği merkezlere kontenjan fazlası başvuru olması hâlinde ise kura çekilecek.

YENİ DÖNEMDE DE DOLU DOLU EĞİTİM VE EĞLENCE

Yeni dönemi için hazırlıklarına başlayan Çocuk Etkinlik Merkezleri, 14 Ağustos 2023 tarihinden itibaren grup sorumluları, yardımcı bakım elemanları ve uzman personel kadrosuyla hafta içi her gün saat 07.30 – 18.00 saatleri arasında hizmet verecek.

Her detayın düşünüldüğü merkezlerde çocukların yaş gruplarına, gelişim alanlarına uygun etkinlik sınıfları, oyun odası, sağlık odası, dış oyun alanları ve yemekhane birimleri bulunuyor. Çocukların hem öğrenmesi hem de eğlenceli vakit geçirmesini sağlamak amacıyla bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimini destekleyecek erken çocukluk eğitimleri verilirken, tüm gün sağlıklı ve zinde kalmaları içinde sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi öğünüyle sağlıklı beslenme programı uygulanıyor.

soudkck6buxylgxwpy2in7v1.jpg

psxj4rvnlo5rqz0amtfa2heb.jpg

delf3pxapueoqtr5g9cst7vw.jpg

Icevap7sepmujclx18yhrxqd.jpg

os1Iugrs38jyc4tzcdhebqlm.jpg

uy9iorz531xqkyj6abb8ndmo.jpg

na9yysetb4lwqojb0gfag3cf.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.