AKŞENER'DEN ÇİN BÜYÜKELÇİLİĞİ'NE YANIT: "TÜRKİSTAN’DA YAŞANAN İNSANLIK DRAMINA SUSMADIK, SUSMAYACAĞIZ "

AKŞENER'DEN ÇİN BÜYÜKELÇİLİĞİ'NE YANIT: "TÜRKİSTAN’DA YAŞANAN İNSANLIK DRAMINA SUSMADIK, SUSMAYACAĞIZ "

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Çin'in Ankara Büyükelçiliği'nin "Çin tarafı, haklı karşılık verme hakkını saklı tutmaktadır” ifadeleriyle kendisini ve Ankara Büyükşehir...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Çin'in Ankara Büyükelçiliği'nin "Çin tarafı, haklı karşılık verme hakkını saklı tutmaktadır” ifadeleriyle kendisini ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı hedef almasını eleştirdi. Akşener, "Birader, bunun anlamı ne? Buyur buradan yak. Birader, buyur bekleriz. Bak sen hele… Bizim, herhangi bir ülkenin egemenliğiyle ilgili bir sorunumuz yok. Ama bizim, Çin’in, egemenlik adı altında Uygur kardeşlerimize yaptığı zulümle ilgili, çok büyük bir sorunumuz var" diye konuştu.

Partisinin grup toplantısında konuşan Akşener, Çin'in Ankara Büyükelçiliği'nin açıklamasının nedenini "Çünkü bir süredir, iktidar ve küçük ortağını, Perinçek ve Çin’in esaretinden kurtararak Uygur kardeşlerimiz için adım atmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Çünkü, Türkistan’da yaşanan insanlık dramına susmadık, susmayacağız" diyerek açıkladı.

"ÇİN MERKEZ KOMİTESİ TÜRKİYE KOMİSERİ FAHRİÇİNLİ CİNPİNG PERİNÇEK’İN GAYRETLERİ YETMEMİŞ"

İYİ Parti Lideri Akşener, şöyle konuştu:

"Çin Büyükelçiliği, Twitter’dan, beni ve Sayın Mansur Yavaş’ı tehdit etti. Çin Merkez Komitesi Türkiye Komiseri fahri Çinli Cinping Perinçek’in gayretleri yetmemiş olacak ki bizzat Çin Devleti’nin kendisi, devreye girmiş. Neden? Çünkü bir süredir, iktidar ve küçük ortağını, Perinçek ve Çin’in esaretinden kurtararak Uygur kardeşlerimiz için adım atmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Çünkü, Türkistan’da yaşanan insanlık dramına susmadık, susmayacağız. Sosyal medyadan bir paylaşım yapmışlar, damat gibi söyleyeyim burasıçok önemli! Demişler ki "Çin tarafı, herhangi bir kişi veya gücün, o güç de biz oluyoruz, biz ve Mansur Bey, Çin’in egemenliğine ve toprak bütünlüğüne, herhangi bir şekilde meydan okumasına kararlılıkla karşıçıkmakta ve bunu şiddetle kınamaktadır." eyvallah. "Çin tarafı, haklı karşılık verme hakkını saklı tutmaktadır." Birader, bunun anlamı ne? Buyur buradan yak. Birader, buyur bekleriz. Bak sen hele… Bizim, herhangi bir ülkenin egemenliğiyle ilgili bir sorunumuz yok. Ama bizim, Çin’in, egemenlik adı altında Uygur kardeşlerimize yaptığı zulümle ilgili, çok büyük bir sorunumuz var. Biz, "insan hakları diyoruz, adalet" diyoruz. Bu kürsüden diyoruz Uygur kardeşlerimize yaptığınız soykırımı durdurdun. Hadi buna da itiraz edeyin de göreyim."

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.