AKP'Lİ KABAKTEPE'DEN KAHVE AÇIKLAMASI: MAKSAT ZİYARET DEĞİL PR ÇALIŞMASI YAPMAK

AKP'Lİ KABAKTEPE'DEN KAHVE AÇIKLAMASI: MAKSAT ZİYARET DEĞİL PR ÇALIŞMASI YAPMAK

AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu kahveye davet edeceğine dair sözüyle ilgili olarak, "Maksat nezaketli ve saygılı bir şekilde,...

AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu kahveye davet edeceğine dair sözüyle ilgili olarak, "Maksat nezaketli ve saygılı bir şekilde, bir İstanbul il başkanına yakışır bir şekilde; Türkiye'nin en büyük partisinin il başkanını ziyaret etmek değil, bir PR çalışması yapmak” dedi.

Osman Nuri Kabaktepe, Beyoğlu'ndaki AKP İstanbul İl Başkanlığı'nda basın mensuplarıyla bir araya geldi. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile aralarında geçen ‘kahve içme daveti" diyaloğuna ilişkin soruları yanıtladı. Kabaktepe, şunları söyledi:

“Benim İl Başkanlığım açıklandığı zaman bir Clubhouse programında, CHP İstanbul İl Başkanı o programa kendisi katılıyor. O programda da gelmek istediğini, kahve içmek istediğini ifade ediyor. Daha sonra kongremiz oluyor. Kongreden de üç gün sonra ben bir Clubhouse programına katılıyorum, orada da bir gazeteci arkadaşımız bana bunu soruyor, diyor ki; ‘CHP İstanbul İl Başkanı dedi ki ‘Ben gitmek isterim, kahve içmek isterim'. Ben de şu cevabı veriyorum: ‘Zaten söylemiştiniz. Buyursun gelsin, kahve içelim." Olay bu. Sonra, organize olduğuna, organize derken yani içtenliğine inandığım bazı gazeteciler, ‘kavga etti, etmedi', ‘çağırdı, çağırmadı'. Gazete dışında da bize herhangi bir yazılı veya telefonla bir randevu talebinde bulunulmadı. Ben 50 yaşını geçtim, bu toplumda yaşıyorum. Benim CHP'de de çok dostum var; mahalleden var, iş dünyasından var, öğrencilik hayatımdan var, CHP'nin Parti Meclisi'ne kadar çıkmış, ayrılmış arkadaşlarım, dostlarım var. Oradan da bazıları bana dedi ki, ‘Ya davet etsene" Diyorum ki, ‘Gelelim istiyoruz, hayırlı olsun" böyle bir şey yok, hala gazete üzerinden" dedim, ‘bekleyeceğim'. "Hayırlı olsun" telefonu yok, randevu talebi yok.

“BİZ MÜNAKAŞA DA EDERİZ MÜNAZARA DA EDERİZ”

Biz münakaşa da ederiz, münazara da ederiz, istişare de yaparız, diyalog da yaparız, monolog da yaparız. Herkesle de yaparız, her zaman, her yerde yaparız. Ne düşüncemizle ilgili bir sorunumuz var, ne AK Parti'nin bu ülkeye yaptığı sessiz devrimle ilgili bir endişemiz var. Bunu her zaman, herkesle, her yerde açık yüreklilikle konuşuruz. Ama saygı ve nezaket kurallarını bekleyen bir İstanbul İl Başkanı olarak, İstanbul il başkanlarından da bunu görmek noktasında da büyük bir beklenti içerisinde herkesin olması gerektiğinin de farkındayım."

“BEKLEYELİM İRKAÇ GÜN SONRA CEVAP VERELİM..." 

AKP'li Kabaktepe, kongreden 10-15 gün geçtikten sonra CHP İstanbul İl Başkanlığı'ndan telefonla aranarak "Biz gelmek istiyoruz" dediklerini, kendilerinin de "Peki. Bekleyelim, birkaç gün sonra cevap verelim" karşılığını verdiklerini ifade ederek, "Daha iki gün geçmeden bir gazetenin sütununun sonunda, ‘Efendim cevap verilmiyor." Ya arkadaş hem ‘Gelmek istiyorum" diyorsun, gelmek istediğini 15 gün sonra telefon edip söylüyorsun. Telefon ettikten sonra üç gün sabretmeyip gazeteciye diyorsun ki, ‘Biz telefon ettik de cevap vermedi." Ondan sonra inandım ki maksat nezaketli ve saygılı bir şekilde, bir İstanbul il başkanına yakışır bir şekilde; Türkiye'nin en büyük partisinin il başkanını ziyaret etmek değil, bir PR çalışması yapmak” diye konuştu.

“CHP'YLE BİR DERDİMİZ YOK”

İBB Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun AKP'nin İstanbul İl Kongresi'nin ardından kendisini arayarak tebrik ettiğini belirten Kabaktepe, “Biz de teşekkür ettik. Büyükşehir Belediyesi'nin özel kalemi aradı, aynı güne randevuyu verdik. CHP'yle ilgili problemimiz olsa bunu yapar mıyız? Öyle bir derdimiz yok. Tüm partilerimizle görüşüyoruz” dedi.

  

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.