AKP SÖZCÜSÜÇELİK'TEN ABD'YE KINAMA TEPKİSİ:  "CUMHURBAŞKANIMIZI HEDEF ALMASINI ŞİDDETLE KINIYORUZ"

AKP SÖZCÜSÜÇELİK'TEN ABD'YE KINAMA TEPKİSİ: "CUMHURBAŞKANIMIZI HEDEF ALMASINI ŞİDDETLE KINIYORUZ"

AKP SözcüsüÖmer Çelik, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın, "Yahudi düşmanlığı" iddiasıyla, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kınayan bir açıklama yapmasına tepki gösterdi. Çelik,...

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın, "Yahudi düşmanlığı" iddiasıyla, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kınayan bir açıklama yapmasına tepki gösterdi. Çelik, "ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Cumhurbaşkanımızı hedef almasınışiddetle kınıyoruz" dedi.

AKP Sözcüsü Çelik, ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Ned Price tarafından yapılan açıklamada yer alan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik "Yahudi düşmanlığı" suçlamalarına tepki gösterdi.

Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Cumhurbaşkanımızı hedef almasınışiddetle kınıyoruz. Filistinlileri katledenlere karşıçıkmayı anti-semitizm olarak yaftalayanların Filistin düşmanı olmadıklarını izah etmeleri gerekir" dedi. 

"HOLOKOST FELAKETİ BİZİM DÖNEMİMİZDE MÜFREDATA GİRDİ"

Çelik, Price'ın açıklamalarına, "Holokost felaketinin bizim dönemimizde müfredata girmiş olması bile başlı başına Cumhurbaşkanımızın ve partimizin anti-semitizm'e karşı olduğunun güçlü bir göstergesidir" sözleriyle karşılık verdi. Çelik'in paylaşımlarışöyle:

"CUMHURBAŞKANIMIZI HEDEF ALMASINI ŞİDDETLE KINIYORUZ"

"ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Cumhurbaşkanımızı hedef almasınışiddetle kınıyoruz. Cumhurbaşkanımızı anti-semitizmle suçlamak mantıksız ve doğru olmayan bir yaklaşımdır. Bu Cumhurbaşkanımız hakkında söylenmiş bir yalandır. Cumhurbaşkanımız anti-semitizme karşıçok güçlü mesajlar vermiştir ve vermeye devam etmektedir. Anti-semitizmi ve İslam düşmanlığını mücadele edilmesi gereken nefret suçlarının başına koymaktadır.

"KENDİ VİCDAN AÇIKLARINI YALANLA KAPATMALARI MÜMKÜN DEĞİL"

Netenyahu hükümetinin zulmüne destek verenlerin kendi vicdan açıklarını Cumhurbaşkanımız hakkında yalan söyleyerek kapatması mümkün değildir. ABD Dışişleri bu açıklamasıyla, Cumhurbaşkanımızın Yahudilere karşı sözler sarf ettiği şeklinde yalan bir beyanda bulunmuştur. Bu tavır ABD’nin İsrail'e verdiği orantısız ve haksız desteğin sonuçlarıyla yüzleşmekten kaçtığını ortaya koymuştur.

Filistin'de çocukları ve sivil mazlumları katledenlere duyulan tepki her bakımdan haklıdır ve insanlık gereğidir. Bu noktada susanların bize laf söylemeye hakları olmadığı gibi çarpıtma yapmaları hadlerine değildir. Cumhurbaşkanımızın Filistinlileri katledenlere karşı olmasının Musevi karşıtlığı olmadığını izah etme gereği bile duymuyoruz. Ama Filistinlileri katledenlere karşıçıkmayı anti-semitizm olarak yaftalayanların Filistin düşmanı olmadıklarını izah etmeleri gerekir.

Holokost felaketinin bizim dönemimimizde müfredata girmiş olması bile başlı başına Sn Cumhurbaşkanımızın ve partimizin anti-semitizme karşı olduğunun güçlü bir göstergesidir. Filistinli çocukların katledilmesine "İsrail'in kendisini savunma" hakkı diyerek destek veren ABD sözcüleri, çatışmayı sonlandırma çabalarından bahsederek Cumhurbaşkanımızı kendi görüşlerine katılmaya davet ediyor...

Dünyanın vicdanı olan insanlar tüm ülkelerin başkentlerinde Cumhurbaşkanımızın görüşleriyle aynışekilde İsrail zulmünü protesto ediyor. Cumhurbaşkanımızı eleştirenlerin asıl kendi görüşlerinden vazgeçmeleri gerekiyor. ABD Dışişlerini, Cumhurbaşkanımızın görüşlerini dikkatle dinlemeye davet ediyoruz. Bu açıklamayı yapanlar Cumhurbaşkanımızı dikkatle dinlerse adalet ve barış için adım atmış olacaklardır."

ABD DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI: ABD, ERDOĞAN'IN ANTİ SEMİTİK AÇIKLAMALARINI KINIYOR

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsrail'in Filistin'e saldırılarına yönelik sözlerini "Anti-semitizm(Yahudi düşmanlığı) olarak nitelendirdi ve kınadı. Açıklamada, "Antisemitik dilin hiçbir yerde yeri yok" denildi. Price," Türkiye'ye çatışmayı sona erdirmek için ABD'ye katılma" çağrısı yaptı. 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.