AĞBABA’DAN, GÜNEŞİN İLK BATTIĞI İLLERDEN KARS’TA "KALICI YAZ SAATİ” ELEŞTİRİSİ: BAKAN GİTTİ, MİRASI KALDI

AĞBABA’DAN, GÜNEŞİN İLK BATTIĞI İLLERDEN KARS’TA "KALICI YAZ SAATİ” ELEŞTİRİSİ: BAKAN GİTTİ, MİRASI KALDI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, kalıcı yaz saati uygulamasını güneşin ilk battığı illerden Kars’ta eleştirdi. Ağbaba, “Damat bakan gitti....

Haber: TAMER ARDA ERŞİN- Kamera: FATİH NAZIM EFE

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, kalıcı yaz saati uygulamasını güneşin ilk battığı illerden Kars’ta eleştirdi. Ağbaba, “Damat bakan gitti. Mirası kaldı. Bu sevdadan vazgeçmek lazım. İstanbul, Ankara’daki çocuklarımız gece karanlıkta işe gidiyor. Doğu’daki insanlarımız da neredeyse öğleden sonra burada karanlık çöküyor” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, güneşin ilk doğduğu ve ilk battığı illerden Kars’ta, kalıcı yaz saati uygulamasını eleştirdi.

Havanın, Kars’ta saat 16.30’da karardığını belirten Ağbaba, şunları söyledi:

“Buradaki esnaf da saat 17.00’de kapatıyor. Bu yaz saati uygulaması sevdasından mutlaka vazgeçilmelidir. Bunun kimseye bir faydası yok. Damat bakan gitti, mirası kaldı. Allah aşkına bu yaz saati uygulamasının mantığını açıklamak lazım. Bu sevdadan vazgeçmek lazım. İstanbul’daki, Ankara’daki, İzmir’deki çocuklarımız gece karanlıkta işe gidiyor. Doğu’daki insanlarımız da neredeyse öğleden sonra burada karanlık çöküyor.”

Ağbaba uygulamanın ülkeye ve ekonomiye faydası olmadığına dikkat çekerek, “Bir tek faydası var. Ülkedeki insanların psikolojisini bozmuş durumda. Bu yaz saati uygulamasından, damadın bıraktığı mirastan Türkiye’nin vazgeçmesi gerekiyor” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in, uygulama ile 6 milyar lira tasarruf edildiği yönündeki açıklamasına işaret eden Ağbaba, “Elektrik Mühendisleri Odası’nın söylemiş olduğu şeye bakalım, rakamlara bakınca bunun doğru olmadığını düşünüyoruz” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.