Adana’nın Bugünü de Geleceği de Zeydan Karalar’a Emanet

Adana’nın Bugünü de Geleceği de Zeydan Karalar’a Emanet

 

Maaşödeyemez, mazot alamaz, hizmet edemez durumda devraldığı Adana BüyükşehirBelediyesi’ni pandemi ve deprem gibi iki büyük felakete, beraberinde yaşananekonomik krizlere rağmen, devasa hizmetleri borçsuz yapabilir hale getiren veborcu gelirinin 4 katı olan belediyede, geliri borcun 4 katına çıkaran AdanaBüyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yeni dönemde çok daha büyükhizmetleri halkla buluşturmaya hazırlanıyor.

 

AdanaBüyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacakyerel seçimler öncesinde her kesimden Adanalı’nın kendisine desteğini gittiğiher noktada görüyor, yaşıyor.

Auto Center’dafaaliyet gösteren 2. el otomotiv satıcılarıyla bir araya gelen Başkan ZeydanKaralar, Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı Adana Şubesi’ni ziyaret ederekKadirlililerle buluştu. Şehitler Bulvarı’nda ve Sanayi Sitesi’nde esnafla,hemşehrileriyle buluşan Başkan Zeydan Karalar, Çukurova Oğuz BoylarıDerneği’nde de dernek yöneticileri ve üyelerinin konuğu oldu.

Yüreğir ilçesindekiKozan Yolu esnafını ziyaret eden Başkan Zeydan Karalar, hayırlı işler dileğindebulundu.

Mıdık, Hadırlıve Bey Mahallesi sakinleriyle de buluşan Başkan Zeydan Karalar, YüreğirBelediye Başkan Adayı Ali Demirçalı, Çukurova Belediye Başkan Adayı EmrahKozay, Seyhan Belediye Başkan Adayı Oya Tekin, siyasiler ve milletvekilleriylegerçekleştirdiği programlarda coşkulu kalabalıklara hitap etti.

AdanaBüyükşehir Belediyesi’nce Adana Demirspor’un taraftar grubu Şimşekler’e verileniftar yemeğine ve yine Büyükşehir’in düzenlediği Barbaros ve Küçükdikilimahallelerindeki iftar programlarına katılan Başkan Zeydan Karalar,Adanalıların yoğun sevgi gösterileriyle karşılandı.

 

Ceyhan’da KadirAydar’ın düzenlediği Aleyna Tilki konserine katılan Başkan Zeydan Karalar, 31Mart günü Adana’nın merkez ve diğer ilçelerinde büyük seçim başarısı eldeedileceğini söyledi.

Seyhan Emek veYüreğir Akarcalı mahallelerinde de hemşehrileriyle buluşan Başkan ZeydanKaralar, yoğun programını sahur ziyaretleriyle sürdürdü.

 

Başkan ZeydanKaralar, gün boyu yaptığı konuşmalarda geride kalan dönemde yapılan veönümüzdeki dönemde yapılacak hizmetleri anlattı.

MALİMUCİZEYLE İNANILMAZ İŞLER YAPILDI

Başkan ZeydanKaralar şunları söyledi: “3 yeni altgeçidi, 5 yeni bulvarı, 221 cadde ve bulvaryenilemeyi, 111 yeni otobüs ve 321 iş makinesi alımını, 3 milyon ton asfaltdökümünü (önceki dönemin 3 katı), alt ve üst yapı yenilemeyi, güneş enerjisiyatırımlarını, SCADA Kontrol Merkezi, bisiklet yolları, 25 yeni park, öğrenciyurtları, ücretsiz kurs merkezleri, gündüz bakımevleri, kadın akademisi,nitelikli iş gücü yetiştirme akademileri, Payhane, halk kütüphaneleri,üreticiye yem-tohum-fidan-güneş paneli destekleri, aşevi, halk kart gibi çoksayıda hizmeti Adanalıyla buluşturduk.”

DEV PROJELERHAYATA GEÇİRİLECEK

Başkan ZeydanKaralar sözlerini şöyle südürdü: “Önümüzdeki dönemde yeni nesil otogar, 8 yenialt geçit  yeni tramvay hattı venostaljik tramvay, 2. etap Metro hattı, yeni bulvarlar, yeni köprüler, yeni etapbisiklet yolları, Deprem Eylem Planı, AKOM (Afet Koordinasyon Merkezi), sosyal konutlar,Ziyapaşa Kentsel Dönüşüm Projesi, 2000 Evler Kentsel Dönüşüm Projesi, Yedi Gözeİçme Suyu, 6 yeni atık su arıtma tesisi, spor kampüsü, olimpik yüzme havuzu, yaşlıyaşam ve bakım merkezi, dünya çapında 2 yeni halk kütüphanesi, yeni kreşler, kültürsanat merkezi, bağımlılıkla mücadele ve rehabilitasyon merkezi, yeni öğrenciyurtları, yeni kurs merkezleri, sivil toplum yerleşkesi, ekolojik kent parkı, engelsizvadi rekreasyon alanı, Orhan Kemal Müzesi, Kurtkulağı Pamuk Müzesi, ÇocukArkeoloji Müzesi ve Atölyesi, Karataş ve Yumurtalık sahil projeleri, mezbaha kompleksi,canlı hayvan satış merkezi, tarım enstitüsü, geri dönüşümcüler ve nakliyatçılarsitesi gibi büyük projelere imza atacağız.”

3fm5I8jeistoaghswo14rlzy.jpg

ssjta1kmouh0dwxb2cron5dz.jpg

wcIjixdsazdb8rtnhb4vgynw.jpg

ntwl2jsimgypqwyjI3x9v8kv.jpg

tc8kwfpm6xwlcoun73kbvdv1.jpg

27xid61o3a4zaqwbtp5pkucs.jpg

r4xnr0nhuk72fmoqabyvzxha.jpg

phxemeq5nocw8ltddozgkvmb.jpg

vmjtlgx45fI0s2wlrcnatqz8.jpg

na1aoxnghk9f4uzoyzwgyqsc.jpg

4dmfljpfianq2gp5bzrs7kuh.jpg

qxthpgcd4efjgcuwuoefdvqa.jpg

ltpvdwfrmcw8eupIyxnjkgah.jpg

rutzfibkwqmkvxaxmaboeyol.jpg

exmzutsvfcatuvx0ghondpgw.jpg

sqpchlek3eoaximI2kfjgpf4.jpg

fuxqi4evuwtgbjgkpddh2oxc.jpg

8bh0n7mohcgvsIbdepe19mt2.jpg

cbpaxksgnsqyvmefnovubdlk.jpg

8ejfzsvs2da0grin93pIpjzn.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.