Adana Mühendis Başkan’la Yoluna Devam Etmek İçin Kararlı

Adana Mühendis Başkan’la Yoluna Devam Etmek İçin Kararlı

 

BaşkanZeydan Karalar, Yumurtalık’ta muhtarla buluştu, köylerinde halka bir arayageldi, talepleri dinledi, hizmetleri anlattı, ilçede verilen Büyükşehiriftarına katıldı.

Yumurtalıkmuhtar toplantısının ardından Gölovası, Sugözü, Zeytinbeli, Demirtaş köylerinegiden Başkan Zeydan Karalar, Yumurtalık’ta Adana Büyükşehir Belediyesi’nce düzenleneniftar programına katıldı. Yumurtalık’ta olağanüstü ilgi ve sevgiyle karşılaşanBaşkan Zeydan Karalar, “Görüyorum ki Yumurtalık kararını vermiş, ‘mühendisbaşkanla 5 yıl daha atılıma devam’ diyor” dedi.

ADANA VE YUMURTALIK HAK ETTİĞİ YERE GELECEK

Yumurtalık’ınyıllardır çözülmeyen su sorununu çözdüklerini, yollarını yaptıklarını anlatan BaşkanZeydan Karalar, Çatalan’dan kaliteli içme suyunu ve arıtma tesisini Yumurtalıkhalkıyla buluşturacaklarını; Adana’nın da Yumurtalık’ın da hak ettiği yeregeleceğine vurgu yaptı.

HİZMETTE SİYASİ AYRIM YOK

Yumurtalıkhalkından, sık sık yaptığı hizmetler için teşekkür ifadeleri duyan BaşkanZeydan Karalar, yeni talep ve önerileri de dikkatle not alarak, “Hangi partidenolursa olsun birisi bana ‘şuna ihtiyacımız var’ dediğinde, yapılabilir bir şeyseben o ihtiyacı yerine getiririm” dedi.

BaşkanZeydan Karalar ayrıca, Yumurtalık ve Karataş’ın turizm merkezi olması için vargüçleriyle çalışacaklarını duyurdu.

DEVASA HİZMETLER

Mazotalamaz, işçi maaşı ödeyemez, haciz dosyalarıyla boğuşan bir belediyedevraldıklarının altını çizen Başkan Zeydan Karalar, pandemiye, ekonomikbuhrana ve depreme rağmen uyguladıkları mali disiplinle Adana BüyükşehirBelediyesi’ni nasıl hizmet atağına geçirdiklerini anlattı. Başkan ZeydanKaralar, yarım milyarlık dev yatırımlarla 3 yeni altgeçidi, 5 yeni bulvarı, 221cadde ve bulvar yenilemeyi, 111 yeni otobüs ve 321 iş makinesi alımını, 3milyon ton asfalt dökümünü (önceki dönemin 3 katı), alt ve üst yapı yenilemeyi,güneş enerjisi yatırımlarını, SCADA Kontrol Merkezi, bisiklet yolları, 25 yenipark, öğrenci yurtları, ücretsiz kurs merkezleri, gündüz bakımevleri, kadın akademisi,nitelikli iş gücü yetiştirme akademileri, Payhane, halk kütüphaneleri,üreticiye yem-tohum-fidan-güneş paneli destekleri, aşevi, halk kart gibi çoksayıda hizmeti Adanalıyla buluşturduklarını bildirdi.

YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATI

Adana’yaadanarak çalışan ve “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” diyen BaşkanZeydan Karalar, önümüzdeki dönem;

YeniNesil Otogar, 8 Yeni Farklı Seviyeli Kavşak, Yeni Tramvay Hattı ve NostaljikTramvay, 2. Etap Metro Hattı, Yeni Bulvarlar, Yeni Köprüler, Yeni Etap BisikletYolları, Deprem Eylem Plan, AKOM (Afet Koordinasyon Merkezi), Sosyal Konutlar,Ziyapaşa Kentsel Dönüşüm Projesi, 2000 Evler Kentsel Dönüşüm Projesi, Yedi Gözeİçme Suyu, 6 Yeni Atık Su Arıtma Tesisi, Spor Kampüsü, Olimpik Yüzme Havuzu,Yaşlı Yaşam ve Bakım Merkezi, dünya çapında 2 yeni halk kütüphanesi, yenikreşler, Kültür Sanat Merkezi, Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Merkezi,yeni öğrenci yurtları, yeni kurs merkezleri, Sivil Toplum Yerleşkesi, EkolojikKent Parkı, Engelsiz Vadi Rekreasyon Alanı, Orhan Kemal Müzesi, KurtkulağıPamuk Müzesi, Çocuk Arkeoloji Müzesi ve Atölyesi, Karataş ve Yumurtalık SahilProjeleri, Mezbaha Kompleksi, Canlı Hayvan Satış Merkezi, Tarım Enstitüsü, GeriDönüşümcüler ve Nakliyatçılar Sitesi gibi büyük projelere imza atacaklarınıbelirtti.

 

BaşkanZeydan Karalar, temeli atılan ve 4 milyar lira tutarındaki Yedigöze’den İçmeSuyu Getirme Projesini’nin de tamamlanacağını açıkladı.

 

BaşkanZeydan Karalar, Yumurtalık sahilinde Büyükşehir’in iftar programına katıldı.

gyb8high3u06n1ufedxaqvwe.jpg

m3xlcte6oqqvuj5erbdzffhx.jpg

aenmhcl0r5l2kx3zjs9yohtd.jpg

gIeafja51hjfc46ku0hl2rmv.jpg

hqwc4txjpx8rIgpktwignyed.jpg

5cmI4a3qwphbf8tmxeqjyfk9.jpg

z1um2zld9ra8jtIkybtpdsfn.jpg

ztaklzah8pfjox1lvfdcjgv4.jpg

exquydjtkwgl14cnbmgrfp30.jpg

ymh0ypebah3kxcmugqwlzx7r.jpg

os9acbmx0jcoh6z2dnyxf8Iw.jpg

r5vtlxdsyqippvq3f92zwcej.jpg

l9av7k0dxb4wjc3ngokwxs5I.jpg

ffly2h80igul1cosx54vrahq.jpg

Izogfv0splzqxe6yt4ahp7ks.jpg

hmjjxwyunhqbzducfo2vy7fp.jpg

5hcgmnqs382rlwddq4ygozzh.jpg

hanppx35iqurwcetbcyemo2g.jpg

dhkmck0wsason5eqgycm3x4b.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.