Adana’da Gerçekleştirilen Millet Buluşması’nda Uyuşturucu konusu Ele Alındı

Adana’da Gerçekleştirilen Millet Buluşması’nda Uyuşturucu konusu Ele Alındı

 

13.Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet Buluşması’nda Adana BüyükşehirBelediyesi Tiyatro Salonu’nda, uyuşturucu bağımlılığından etkilenen, ailefertleri arasında uyuşturucu bağımlısı bulunan ve bizzat bağımlılık tedavisigörmüş Adanalılarla bir araya geldi.

Milletİttifakı’na mensup siyasilerin, belediye başkanlarının ve Adanalıların yoğunolarak katıldığı toplantının açılış konuşmasını, Millet Buluşması’na ev sahipliğiyapan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar yaptı.

 

MADDEBAĞIMLILIĞI VE MÜLTECİ SORUNU EN ÖNEMLİ SORUNLARIMIZ

Türkiye’nin enbüyük sorunlarının mülteci ve uyuşturucu bağımlılığının yaygınlaşması sorunlarıolduğunu söyleyen Başkan Zeydan Karalar, “Adana uyuşturucu kullanımı açısındanülkede ilk sıralarda yer alıyor. 13. Cumhurbaşkanımız Sayın KemalKılıçdaroğlu’na uyuşturucu bağımlılığından etkilenen, aile fertleri arasındauyuşturucu bağımlısı bulunan ve bizzat uyuşturucu bağımlılığı tedavisi görmüşinsanlarımızla Adana’da buluştuğu için, uyuşturucu mağduru kardeşlerimiz adınakendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Adana’nınmülteci sorununu derinden hisseden iller arasında da yer aldığını belirtenBaşkan Zeydan Karalar, “Bir süre sonra mültecilerin yanında bizler misafir gibiolacağız. Bu konuya hassas olduğunuz ve mültecilerin ülkelerine insaniyöntemlerle göndereceğiniz için de size çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

ARAŞTIRMASONUÇLARI ÜRKÜTÜCÜ

Başkan ZeydanKaralar konuşmasını şöyle sürdürdü: “Uyuşturucu ile ilgili yaptığımız araştırmalardaçok ürkütücü sonuçlara ulaştık. Adana’da uyuşturucu kullanan her iki kişidenbiri uyuşturucuya çok rahat ulaşabildiğini söylüyor. Bu çok tehlikeli birdurum. Kullanma yaşının da ne yazık ki çok düştüğünü ve 10 yaşının altındaçocuklar arasında bile kullananlar olduğunu tespit ettik. Bu sorunun kökününkazınması gerektiğini gören, birkaç torbacının yakalanmasıyla bu sorununçözülemeyeceğini dile getiren, uyuşturucu baronlarıyla mücadele edilmesi gerektiğinisöyleyen 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na şükranlarımızısunuyoruz.”

 

Başkan ZeydanKaralar, uyuşturucu bağımlısı bir şahıs tarafından oğlu vurulan ve evlat acısıyaşayan bir hemşehrisinin başına gelenleri de anlattı ve gençlerin uyuşturucubağımlılığıyla ilgili çarpıcı örnekler verdi.

Başkan ZeydanKaralar’ın konuşmasının ardından eşi, çocuğu ya da bir yakını uyuşturucubağımlısı olan ve buna dair yaşadıkları sorunları anlatan vatandaşlar, ibretalınacak yaşam hikayelerini aktardı.

 

Milletİttifakı’nın 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, madde bağımlılığınedeniyle mağdur olan Adanalılara yönelik hayli etkili ve geleceğe dairkatılımcıları umutlandıran, ayakta alkışlanan bir konuşma yaptı.

qllw6d2fs5xvr8yur3etei0q.jpg

dw4hgqsy9aemtpqkgv5zvofa.jpg

aa8rd3fo2nrq4mlbek7vvzg6.jpg

nlfvyo1jrsgonzgirkaq6jxx.jpg

zzwgkbr7d9hnyh4u5t8ys3rp.jpg

97in2vasu6kagplwvsbnc0xx.jpg

sejp28ggborzi59pjdfb6waq.jpg

mbgcynxpzIjvkehsqiot8egu.jpg

xqolb3ipxg2ue6ssmmtb8vhn.jpg

ztxbhpgrjj62azphlIfvwyb3.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.