ABB VE AFET GÖNÜLLÜLERİ MARMARA DEPREMİ’NDE HAYATINI KAYBEDENLERİ UNUTMADI

ABB VE AFET GÖNÜLLÜLERİ MARMARA DEPREMİ’NDE HAYATINI KAYBEDENLERİ UNUTMADI

Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı öncülüğünde “Afet Farkındalık ve Temel İlk Yardım” eğitimini tamamlayan STK’ler, muhtarlar, yerel dernekler ile ABB birimlerinden gönüllülerinin katılımıyla depremde hayatını kaybeden vatandaşların anısına Anıtkabir ziyareti gerçekleştirildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin afet ve acil durumlara hazırlıklı olması ve farkındalık düzeylerinin artırılması amacıyla çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı koordinasyonunda Afet Farkındalık ve Temel İlk Yardım eğitimi alan STK’ler, muhtarlar, yerel dernekler ve ABB gönülleri 17 Ağustos 1999’da yaşanan Marmara Depremi’nde hayatını kaybedenlerin anısına Anıtkabir’i ziyaret etti.

MARMARA DEPREMİNDE HAYATINI KAYBEDENLER ANTIKABİR’DE ANILDI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk konulmasıyla başlayan anma töreninde saygı duruşunda bulunulurken, duygu dolu anlar da yaşandı.

Anma törenine; ABB Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Mutlu Gürler, İtfaiye Daire Başkanı Salih Kurumlu, Ankara İtfaiyesi, Ankara Zabıtası, ANFA Güvenlik personeli, Çankaya Kent Konseyi ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile gönüllüler katıldı.

Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Mutlu Gürler, “Ankara Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı olarak huzurunuzda bulunmanın gururu içerisindeyiz. 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nde kaybettiğimiz vatandaşlarımızın acısı hala içimizde kanayan bir yara olarak varlığını hissettirmektedir. Bugün burada yaşanan yıkıcı deprem neticesinde kaybettiklerimiz başta olmak üzere ülkemizde yaşanan tüm afetler nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızı anmak adına huzurunuza gelmiş bulunuyoruz. Bizlere emanet ettiğiniz bu kıymetli vatanın her ferdini afetlere karşı korumayı görev bilmekteyiz. Bu vesileyle, Aziz ruhunuzun attığımız her adımda yanımızda olduğunu hissediyor, bizlere bıraktığınız tüm manevi değerlere sıkı sıkıya bağlı bir görev anlayışı ile hareket ediyoruz. Bu anlamlı günde size sonsuz saygı ve minnetlerimizi sunuyoruz”ifadelerini kullandı.<

BİN 643 KİŞİ AFET FARKINDALIK VE TEMEL İLK YARDIM EĞİTİMİNİ TAMAMLADI

Deprem ve Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen deprem ve afetlerden önce alınması gereken tedbirler, afet anındaki doğru davranış şekilleri ve afet sonrası için yapılması gerekenlerin anlatıldığı Afet Farkındalık ve Temel İlk Yardım Eğitim Programı tamamlandı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve STK’ler, muhtarlar, yerel dernekler ile ABB birimlerinden gönüllerinin katıldığı eğitimden toplam bin 643 kişi yararlandı.

PHVyWJFMNszIgoqiDS5jdQa4..jpeg

to4IdwGl5Zf8nULWxph1NM0c..jpeg

tZRoFaqHD3Yd85fEUKzc9rw2..jpeg

Y75m9fuJ0cDWiBR8Xoe3hOAl..jpeg

POXUbzkwnJLaxC7FMcmpsA2Q..jpeg

0hM9BFY7vqfXGrjpUAd4bgC6..jpeg

afYbdtrGBVs2jT7KlAQIDLin..jpeg

v9bkUH2sacJ0REDQrWzpufLC..jpeg

Av8ZqVy1pguebXEj5UmP4wc2..jpeg

2NptnABFcH7i1TdJDU8jy5m0..jpeg

yIgjv3UmFu45RzipGcOB6AZT..jpeg

nU40aGdtDNflSVZs63IHOjT1..jpeg

OhrevWzqg4DQyECLH819uTfR..jpeg

OdZkVxBJt1pwQ4I590EXueRr..jpeg

1Eet59lsFHLOdmfoTykWNnCM..jpeg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.