31. KAĞITHANE YAĞLI GÜREŞLERİNİN BAŞPEHLİVANI MUSTAFA TAŞ OLDU

31. KAĞITHANE YAĞLI GÜREŞLERİNİN BAŞPEHLİVANI MUSTAFA TAŞ OLDUKağıthane Belediyesi'nin Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında bu yıl 31.'si düzenlenen yağlı güreş etkinlikleri Hasbahçe'de yapıldı. Müsabakalarda federasyona kayıtlı 700’e yakın sporcu mücadele etti. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin İstanbul’daki alternatifi olan Kağıthane Yağlı Güreşleri her yaştan sporcuyu ve İsmail Balaban, Turan Balaban, Recep Kara, Mustafa Taş, Abdullah Güngör gibi Türkiye’nin en ünlü başpehlivanlarını misafir ederken; İstanbullulara da unutulmaz bir gün yaşattı.

Kıran kırana geçen güreşlerin sonunda Mustafa Taş ve Hüseyin Gümüşalan finale kalmayı başardı. Finalde Taş, rakibi Gümüşalan'ı yenerek 31. Kağıthane Yağlı Güreşlerinin başpehlivanı oldu. Mustafa Taş başpehlivanlık kupasını Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin'in elinden aldı. Kağıthane Yağlı Güreşlerinde bu sene Hüseyin Gümüşalan ikinci olurken Ünal Karaman ve Feyzullah Aktürk üçüncülüğü birlikte paylaştı.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin; '' Geleneksel olarak düzenlediğimiz Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında birçok ata sporumuzu ve beraberinde kültürel değerlerimizi yaşatıyoruz. Bu amaçla bu yıl 31.’sini gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde kıspet giyen tüm pehlivanlarımızı tebrik ediyorum. Burada başpehlivanlar kadar çocuk ve genç pehlivanlar da yer alıyor. İnanıyorum ki ileride büyüdüklerinde abilerinin izlerinden giderek hem ulusal hem de uluslararası alanda başarı gösterecekler. Bu amaçla onların desteklenmesini önemli görüyorum. Kağıthane Belediyesi olarak son beş yılda spor okullarımızda 100 bine yakın çocuk ve gencimize ücretsiz sportif eğitimler verdik. Desteklerimiz yeni dönemde de devam edecek.'' dedi.

Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında düzenlenen yağlı güreş müsabakalarına Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin ev sahipliği yaparken siyasiler, basın, STK temsilcileri ve sporseverlerden oluşan binlerce kişi müsabakaları izledi. Yanı sıra iş insanı Ahmet Balcı bu seneki yağlı güreş müsabakalarının güreş ağası oldu.

l7q4cbqn1paymhvechlwya3e.jpg

b1aaxhi0msumlu2kgtznxel6.jpg

lj9nh1o2gctudmqrmIwn5its.jpg

kvlr6zdjc19gjxuyht20ibtl.jpg

2q5wjgkuywxfz0ehvI1cbrbf.jpg

hk9cwy0biftwu86onejj2ds4.jpg

cmq7pfzvrhocdjxtd21la5kp.jpg

jukdafqr54ovbkhax3q9uodc.jpg

rpgz7dxoa8v2xnjyg1lhkhl0.jpg

pi4wI7otqcsrnjdfeuhcb6tl.jpg

m9mpcleqfhdau0Isdolo5exw.jpg

nehdofsuyqjvw7ajlcrtahem.jpg

gyx72Iljaoegf68qb4p1snlx.jpg

nlpwxjrx8zah3qyfsgd4wnze.jpg

bzgwk1wzpmuj85dqyjIee4nc.jpg

bsqsxagrflmga6zlqkn5bdox.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.