19 Mayıs Kutlamaları Kortej ve Gripin Konseriyle Sürdü

19 Mayıs Kutlamaları Kortej ve Gripin Konseriyle Sürdü

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyleAdana Büyükşehir Belediyesi önünden Uğur Mumcu Meydanı’na kadar meşaleliyürüyüş gerçekleştirildi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar,siyasiler, ilçe belediye başkanları, milletvekilleri ve Adanalıların katıldığıkorteje Büyükşehir Belediye Bandosu eşlik etti. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlikve Spor Bayramı nedeniyle yürüyen coşkulu kalabalık Uğur Mumcu Meydanı’nda gerçekleştirilenGripin konseriyle coşku dozunu yükseltti.

 

 

Gripin konseri öncesinde hemşehrilerine hitap eden BaşkanZeydan Karalar, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa KemalAtatürk’ün öğretileri ve Cumhuriyet değerleri için sonsuza kadar birlikteyürümeye kararlı insanlar görmekten büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

 

 

Başkan Zeydan Karalar şunları söyledi: “Mustafa KemalAtatürk ve arkadaşları bu ülkeyi nasıl işgalden kurtarıp Cumhuriyeti kurdular,imkansız denileni nasıl başardılar unutmamalıyız. Mustafa Kemal Atatürk büyükbir dehadır ve eşi benzeri bulunmaz bir liderdir. O’nun eserini, TürkiyeCumhuriyeti’ni korumak ve kollamak en çok gençlerin görevidir çünkü MustafaKemal Atatürk Cumhuriyeti gençlere emanet etti. Bugün gençlerimizin coşkusunuve kararlılığını görünce bir kez daha ‘Atam rahat uyu. Kurduğun Cumhuriyet eminellerde. İşte gençlik burada, işte Adana burada’ diyebiliyorum. Adanalılar 31Mart 2024 seçimlerinde Cumhuriyetin, aydınlığın, Mustafa Kemal Atatürk’üntarafında olduğunu göstermiştir.”

 

 

Başkan Zeydan Karalar sözlerini, “Bizim yolumuz aydınlığınyoludur, bizim yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur, başka da yolumuzyoktur” diyerek tamamladı.

 

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarıGripin konseriyle devam etti.

 

 

0hbl8I9rplcyqnvumvnxjotg.jpg

vfcxxgk9unq47yuotvwjlrzb.jpg

2dtbz5Iojez4npsjrafvfc1k.jpg

jmkvd0rk7januvcfebr2lzg5.jpg

oxgzzjd6mtjybap9qv5ircgu.jpg

rpxenjbzowx6dvsIlosiq819.jpg

vk47ea0nudxx3dz9w2pq8qzm.jpg

kexupcI2alldqorzhwnpsjmg.jpg

lbrnajwbxhafdk1mmcpueztq.jpg

uamkbs3zniszrlbucydwmjfp.jpg

y9tepyjdfncz37k8ghadll4x.jpg

emzdnb2p8ga0flvokht6ssjp.jpg

2sz8Ihvfkzqnr9xjujemrl1f.jpg

i59yrm7hsa2ljnzqbue8ohw6.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.