19 Mayıs Esenyurt’ta Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Esenyurt’ta Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıylaEsenyurt’ta Spor Şenliği düzenlendi. Gençlerin 4 farklı müsabakada yarıştığıprogramda konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, “Sizler, bizim geleceğimizsiniz.Biz gençlerimizin gelişebilmesi, spor yapabilmesi için elimizden ne geliyorsayapıyoruz. Hedefimiz, daha fazla Dünya şampiyonu çıkararak, Esenyurt’u sporunve sanatın başkenti yapmak” dedi.

Esenyurt Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve SporBayramı’nın 105. yılı kutlamaları kapsamında Spor Şöleni düzenledi. EsenyurtSabahattin Zaim Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe Esenyurt BelediyeBaşkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, ilçe protokolü, belediye başkan yardımcıları veçok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayanetkinliklerde belediyenin kurslarında eğitim alarak profesyonelleşen sporcularvoleybol, basketbol, futsal ve masa tenisi branşlarında final müsabakasıgerçekleştirdi, karete, tekvando ve güreş branşlarında ise gösteri maçısergiledi. Masa tenisi karşılaşmalarıyla başlayan etkinlikler, yarışan tümsporculara sertifika ve madalya, birinci olan takıma ise şampiyonluk kupasınınverilmesiyle son buldu.

“Esenyurt’tan Dünya Şampiyonları Çıkaracağız”

Spor Şenliği’nin açılışını yapan Başkan Özer, “Sevgili gençler, 19Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nız kutlu olsun. Sizi böyleatletik, atik ve sağlıklı görünce çok mutlu oluyorum. Sizler bizimgeleceğimizsiniz. Biz gençlerimizin gelişebilmesi, spor yapabilmesi içinelimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Bütün spor dallarında küçük yaşlardanitibaren eğitim veriyoruz. Ulusal ve uluslararası müsabakalarda şampiyon olanbirçok sporcumuz var ama ilçemizden daha fazla Dünya şampiyonları çıkaracağız. Niceşampiyonlarımız olacak. Size baktığımda o geleceği görüyorum. Spor, aynızamanda beyni ve zekayı geliştirmek, sağlıklı olmak için de çok önemli. Onuniçin biz Esenyurt Belediyesi olarak halkımızın spor yapacağı alanlar, yürüyüşyolları, bisiklet yolları yapacağız. Hem amatör sporu hem de profesyonel sporudestekleyeceğiz. Şampiyonların buradan çıkması ilçemizin tanıtımı için de çokönemli. O nedenle en büyük iddialarımdan biri Esenyurt’u sanatın ve sporunbaşkenti yapmak” diye konuştu.

 

ugepzp8as3mkvqg2nzIoa97c.jpg

xpngyvc5b6fazjsjimbdqucz.jpg

5hrflvgd8k9wsIpejyb26ytm.jpg

4pnmx1u7ddbscc8reftzr5ka.jpg

ownn6vy7ivl9dhIjpaxbe5qk.jpg

ybdakop1sxm7gqs4xflfncIv.jpg

ni9vywI0h7cnmmwrc8exfqtj.jpg

zdnilh1vq4spkfl3we0mryoj.jpg

Itkjghdvslz90tzbbvu3xwnp.jpg

hbukaw2trkdr7yiofbtc6hg4.jpg

736nfmvIttnamfwq5pgxezbu.jpg

wf8I3zivkgpt6fykzcv1sxpd.jpg

bvyqorleo05skfgqwjud4irp.jpg

2yl1zfxbkgwnx3mobr4sazyu.jpg

uxutntdvy0nq7fkmoyzgp52r.jpg

ibrcgep562tIpqvydf3uk0zj.jpg

pnbml45vIpdxayjdukwx91q6.jpg

v8ayszbIlm3ygw1rgv7oe4nn.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.