19 MAYIS COŞKUSU BORNOVA’DAN BALKANLAR’A TAŞINACAK

19 MAYIS COŞKUSU BORNOVA’DAN BALKANLAR’A TAŞINACAK

Bornova Belediyesi, 19 Mayıs’ın coşkusunu, Makedonya’dan kardeş kenti olan İştip’e taşıyacak. Bornovalı gençler, CHP Balkan Masası’nın, “Gençlik Geleceğimiz Değişim Programı”...

Bornova Belediyesi, 19 Mayıs’ın coşkusunu, Makedonya’dan kardeş kenti olan İştip’e taşıyacak. Bornovalı gençler, CHP Balkan Masası’nın, “Gençlik Geleceğimiz Değişim Programı” kapsamında Makedonyalı arkadaşları ile projeler üretecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun proje kapsamında Türkiye’nin dört bir yanındaki 100 gençle bir araya gelip, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladığı proje kapsamında Bornova Belediyesi ile İştip Belediyesi arasındaki görüşmeler başladı. Bornova ve İştip’ten ikisi kadın, ikisi erkek olmak üzere dörder gencin yer aldığıçalışmada, “Kültür ve Sanat, Yenilikçi Fikirler, Yerel Yönetimler ve Gençlik” başlıklarıyla projeler üretilmesi kararı alındı. Faaliyet süresinin 9 gün olacağı programa göre özellikle pandemi sonrası 19 Mayıs coşkusunun Balkanlarda da yaşatılması hedefleniyor. Proje kapsamında kardeş kent İştip’in tanıtımına yönelik çalışmalar yapılırken, 19 Mayıs’a özel sunum, seminer ve açık alan faaliyetleri de gerçekleştirilecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun proje kapsamında online olarak Türkiye’nin dört bir yanından 100 gençle bir araya gelip 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladığı toplantıya katılan Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “Makedonya Büyük Önderimiz Atatürk’ün baba ocağı. Bornova olarak da Balkon coğrafyası ile çok güçlü bağlarımız var. İlçemizde kökenleri Balkanlar olan ciddi bir nüfus var. Bu nedenle 19 Mayıs’a ve gençlerimize özel olarak geliştirilen bu projede İştip Belediyesi ile birlikte yer almanın çok daha anlamlı olacağını düşündük” dedi.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.