13. REKABET KONGRESİ'NDE SEKTÖRLERİN PANDEMİ SONRASI DURUMU KONUŞULACAK

13. REKABET KONGRESİ'NDE SEKTÖRLERİN PANDEMİ SONRASI DURUMU KONUŞULACAK

Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED) tarafından bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Rekabet Kongresi, 23 Kasım Salı günü, “Yeşil Dönüşüm ve Döngüsel...

Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED) tarafından bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Rekabet Kongresi, 23 Kasım Salı günü, “Yeşil Dönüşüm ve Döngüsel Ekonomi Işığında Pandemi Sonrası Sektörler” ana temasıyla çevrim içi olarak yapılacak.

Kamu, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile alanında uzman isimlerin konuşmacı olarak yer alacağı etkinliğin açılışını, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, Türk Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski ve SEDEFED Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem yapacak.

İLK PANELDE “SEKTÖRLER İÇİN YEŞİL DÖNÜŞÜM VE DÖNGÜSEL EKONOMİ” MASAYA YATIRILACAK

Açılış konuşmalarının ardından, “Sektörler İçin Yeşil Dönüşüm ve Döngüsel Ekonomi” başlıklı panele geçilecek. Friedrich Naumann Vakfı Başkanı Prof. Karl-Heinz Paqué, “Pandemi Sonrası Dönemde Avrupa’da Sektörel Desteklerle Ekonomik İyileşme”; Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Bölgesel Başekonomisti Roger Kelly, “Avrupa’nın ve Türkiye’nin Büyüme Göstergeleri ve Değişen Ekonomiler”; DFDS Akdeniz İş Birimi Başkanı Lars Hoffmann, “Lojistik Sektöründe Sürdürülebilirlik” ve SME United Sürdürülebilir Kalkınma Direktörü Guido Lena, “Yeşil Dönüşüm Işığında Avrupa KOBİ’lerinin Geleceği” temalı konuşmalarıyla panele katılacak.

İKİNCİ PANELDE “İŞ DÜNYASINDA KRİZ YÖNETİMİ VE LİDERLİK” KONUŞULACAK

Yenibirlider Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Tal Garih, “Değişen ve Gelişen Liderlik Modelleri”; Paris Bosphorus Enstitüsü Başkanı Dr. Bahadır Kaleağası, “Küresel Değişim Işığında AB ve Türkiye İlişkileri 5.0” ve Kaltura Başkanı ve Kurucusu Dr. Michal Tsur, “Pandemi Sonrası Dünyada Sürdürülebilir Girişimcilik Ekosistemi” başlıklı konuşmalarıyla “İş Dünyasında Kriz Yönetimi ve Liderlik” panelinde konuyu farklı yönleri ile ele alacak.

SON PANELİN TEMASI “ŞİRKETLERDE FAALİYET VE YATIRIMLARIN FİNANSMANI”

İkinci panelin ardından, “Şirketlerde Faaliyet ve Yatırımların Finansmanı” başlıklı son panele geçilecek. TEİD Yönetim Kurulu Üyesi Fikret Sebilcioğlu, “Sürdürülebilir Ticaret için İşletmelerin Yakın Gelecekte Sahip Olması Gereken Etik Standartlar”; Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Öztop, “Pandemi Sonrası KOBİ’lerin Finansmana Erişimi”; Türkiye-Avrupa Birliği Derneği Başkanı Av. Zeynephan Gemicioğlu, “Yaklaşan Sınırda Karbon Düzenlemesi Işığında Firmaların Konumlandırılması” ve TÜRKONFED Ekonomi Danışmanı Nazlı Karamollaoğlu, “Yeşil Mutabakatın KOBİ’lerin Rekabetçiliğine Etkileri” başlıklı konuşmalarıyla yatırım finansmanı ve rekabetçilik konularını tartışacak.

Etkinlik, panellerin ardından SEDEFED Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem’in kapanış̧ konuşması ile sona erecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.