YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR'A VEFA BERATI

YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR'A VEFA BERATI

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, OSİAD (OSTİM Sanayici ve İşİnsanları Derneği) Başkanı Süleyman Ekinci ve yönetimini makamında ağırladı. Görüşmenin sonunda ASTOP (Ankara Sivil...

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, OSİAD (OSTİM Sanayici ve İşİnsanları Derneği) Başkanı Süleyman Ekinci ve yönetimini makamında ağırladı. Görüşmenin sonunda ASTOP (Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu) adına Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a Vefa Berat’ı takdim edildi.

Pandemi süreci nedeniyle sıkıntılı günler yaşayan esnaf ve vatandaşların yaşadığı sorunların etraflıca masaya yatırıldığı görüşmede, esnafın içinde bulunduğu durumu özetleyen Başkan Yaşar, “2020 yılı Mart ayından bu yana esnafımız sıkıntılı bir süreç yaşıyor. Sanayicimiz, esnafımız ve üreticimiz zaten pandemi öncesinde zar zor ayakta duruyordu. Bulunduğumuz her ortamda ve katıldığımız her toplantıda esnafın ve sanayicinin sıkıntılarını dile getiriyorum. Sanayisi ve üreticisi güçlü olmayan bir ülkede işsizlik ve ekonomik krizin önüne geçilmesi mümkün değildir. Ülkemizdeki ekonomik sıkıntının önüne geçmek amacıyla sanayicimize gereken destek verilmeli, dışa bağımlılıktan kurtulmanın yolunu bulmalı ve kendi ayaklarıüstünde durabilmeyi başarabilen esnaf ve üretici profilini yaratmalıyız” diye konuştu.

"GÜÇLÜ EKONOMİİÇİN SANAYİCİ VE ESNAFA DESTEK VERİLMELİ"

Yenimahalle’de göreve geldiği günden bu yana esnaf dostu bir hizmet anlayışı ile çalıştığını belirten Yaşar, “Esnafımızın ayakta kalabilmesi adına bölgemizde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve derneklerle iş birliği içerisindeyiz. İlçemizde ticaretin canlanması ve işletmelerin devamlılığı, işsizliğin azaltılmasında büyük rol oynayacağına inanıyorum. Bir yerel yönetici olarak bu konuda STK’lara elimden gelen desteği veriyorum” dedi.

ESNAF DOSTU BELEDİYE BAŞKANI

Görüşmenin sonunda Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a, ASTOP (Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu) adına Vefa Berat’ı takdim eden OSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Ekinci, “Başkan Fethi Yaşar’ı gerek Yenimahalle’de gerekse Başkent genelinde yaptığıözverili hizmetler ve çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Fethi Başkan göreve geldiği günden bu yana esnaf ve sanayiciye büyük katkı sunuyor.  Kendisine bu hizmet anlayışından ötürü teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.