TÜRKİYE İLE BIONTECH ARASINDA 90 MİLYON DOZLUK İKİNCİ AŞI ANLAŞMASI İMZALANDI

TÜRKİYE İLE BIONTECH ARASINDA 90 MİLYON DOZLUK İKİNCİ AŞI ANLAŞMASI İMZALANDI

Biontech, Türkiye ile 60 milyon dozluk ikinci aşı anlaşması yaptığını duyurdu. Anlaşma ile 60 milyon doza ek 30 milyon doz opsiyon ile birlikte 90 milyon doz aşının 2021 içinde teslim edileceğini...

Biontech, Türkiye ile 60 milyon dozluk ikinci aşı anlaşması yaptığını duyurdu. Anlaşma ile 60 milyon doza ek 30 milyon doz opsiyon ile birlikte 90 milyon doz aşının 2021 yılı içinde teslim edileceği bildirildi.

25 Aralık 2020’de Sağlık Bakanlığı ile 30 milyon dozluk ilk anlaşmanın yapıldığını hatırlatan şirket, ikinci tedarik anlaşması ile Türkiye'ye tedarik edilecek toplam doz sayısının 120 milyona çıkarıldığını duyurdu.

Biontech CEO’su Uğur Şahin anlaşmayla ilgili, "Amacımız, bu pandemiyi sona erdirmek, COVID-19 ile ilgili hastane yatışlarını azaltmak ve normal bir hayata dönmeye yardımcı olmak için dünyanın dört bir yanındaki insanlara mümkün olduğunca çok COVID-19 aşısı dozu sunmaktır” dedi.

Pfizer Türkiye Müdürü M. Cem Açık ise, “Bu anlaşmanın Türkiye’nin COVID-19 aşılama girişimini daha da artıracağını umuyoruz. Pfizer, Türkiye'de halk sağlığına katkıda bulunmaya kararlıdır ve pandemiye karşı küresel mücadelede BioNTech gibi küresel bir ortağa sahip olmaktan büyük gurur duymaktadır ” dedi.

Biontech’in mRNA teknolojisine dayanan aşı, Biontech ve Pfizer tarafından ortak geliştirildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.