1. HABERLER

  2. İSTANBUL

  3. TAKSİLERE TEK-ÇİFT PLAKA SINIRLAMASI
TAKSİLERE TEK-ÇİFT PLAKA SINIRLAMASI

TAKSİLERE TEK-ÇİFT PLAKA SINIRLAMASI

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine koronavirüs tedbirleri kapsamında ticari taksilerle ilgili yeni bir genelge gönderdi.

A+A-

Genelgede göre bu gece yarısı saat 00.01’den itibaren İstanbul, Ankara, İzmir’de  ticari taksilerin trafiğe çıkışlarında plakasının son hanesine göre sınırlamaya gidilecek. Buna göre, yarın saat 24.00’e kadar plakasının son rakamı  tek olan ticari taksiler trafiğe çıkabilecek, tek olan ticari taksilerden sonra son rakamı çift olan ticari taksiler trafikte olacak. Belirlenen bu sistem takip eden günler için ardışık olarak devam edecek.

Genelgede alınan tedbirler şu şekilde sırlandı:

-30 Mart 2020 tarihi Pazartesi saat 00.01’den itibaren İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde kayıtlı ticari taksilerin trafiğe çıkışlarında plakasının son hanesine göre sınırlamaya gidilecek.

-Birinci gün olan 30 Mart 2020 tarihi Pazartesi saat 00.01’ den 30 Mart 2020 tarihi pazartesi saat 24.00’a kadar plakasının son rakamı  tek olan ticari taksiler trafiğe çıkabilecek.

-Belirtilen saatten sonra plakasının son rakamı çift olan ticari taksiler trafiğe çıkabilecek. Belirlenen bu sistem takip eden günler için ardışık olarak devam edecek.

-İstanbul, Ankara ve İzmir dışındaki illerimizde de konu valiler tarafından değerlendirilerek ihtiyaç duyulması halinde belirtilen kapsamda kararlar alınarak uygulanabilecek.

UYGULAMANIN TAKİBİ YAPILACAK

Bakanlık genelgede söz konusu kararlar kapsamında, valiler ve kaymakamlar tarafından, Umumi Hıfzıssıhha Kanunun ilgili maddeleri uyarınca gerekli kararların ivedilikle alınması, belediyeler ve ilgili meslek odalarını bilgilendirerek konunun koordine edilmesi, tedbirlerin planlanması ve uygulanması, kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi istendi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.