MURATPAŞA BELEDİYESİ, RAMAZAN AYI'NDA FIRINCILARDAN ALACAĞI PİDELERLE HEM ESNAFI HEM İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ SEVİNDİRECEK

MURATPAŞA BELEDİYESİ, RAMAZAN AYI'NDA FIRINCILARDAN ALACAĞI PİDELERLE HEM ESNAFI HEM İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ SEVİNDİRECEK

Muratpaşa Belediyesi, Ramazan ayında ilçenin fırınlarından satın alacağı pideleri, ihtiyacı olan ilçe sakinlerine ulaştıracak. 220 bin Ramazan pidesi, 13 Nisan’da başlayacak Ramazan ayı...

Muratpaşa Belediyesi, Ramazan ayında ilçenin fırınlarından satın alacağı pideleri, ihtiyacı olan ilçe sakinlerine ulaştıracak. 220 bin Ramazan pidesi, 13 Nisan’da başlayacak Ramazan ayı boyunca, hafta içi her gün, mahallelerde kurulacak noktalardan dağıtılacak. Ayrıca, iftar saatinde evinde olamayan esnafa da orucunu açması için iftar paketi verilecek.

Covid-19 pandemisinde Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü desteklerinin yanı sıra Komşu Dayanışma Sistemi ve İmece Tablet Kampanyası’yla toplumsal dayanışmayı güçlendiren projeleri hayata geçiren Muratpaşa Belediyesi, bu Ramazan ayında da elini hem esnafa hem de komşularına uzatıyor.

Muratpaşa Belediyesi, Ramazan’da ilçenin fırınlarından alacağı 220 bin pideyi, ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Antalya Fırıncılar Odası’yla gerçekleştirilecek çalışmada, Ramazan ayı boyunca hafta içi her gün, mahallerde kurulacak notalardan dağıtım yapılacak. Ayrıca, 13 Nisan’da başlayacak Ramazan ayı boyunca, Ali Çetinkaya, Güllük gibi esnafın yoğun olduğu caddelerde, iftar saatinde evinde olamayan esnafa, orucunu açması için iftar paketi dağıtılacak.    

Belediye BaşkanıÜmit Uysal, Muratpaşa Belediyesi olarak her Ramazan’da mahallelerde kurdukları sofralarda Ramazan ayının dayanışma ve paylaşma iklimini bütün ilçe hep birlikte yaşadıklarını söyledi.

Geçen yıl pandemi nedeniyle, ilk kez bir Ramazan ayında aynı sofrada buluşamadıklarını hatırlatan Başkan Uysal, “Bu Ramazan ayında da pandemi nedeniyle yine komşularımızla yan yana olamayacağız. Ama aşevimiz ihtiyacı olan komşularımızın yanında olacak, kuru gıda gibi yardımlarımız, desteklerimiz devam edecek” dedi.

 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.