KONAK'TA TAPUDA YENİ DÖNEM

KONAK'TA TAPUDA YENİ DÖNEM

Konak Belediyesi ile Konak Tapu Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği anlaşması ile yurttaşlara büyük kolaylık sağlanacak. Buna göre Konak Belediyesi, taşınmazların rayiç değerler...

Konak Belediyesi ile Konak Tapu Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği anlaşması ile yurttaşlara büyük kolaylık sağlanacak. Buna göre Konak Belediyesi, taşınmazların rayiç değerler verilerini Konak Tapu Müdürlüğü’yle elektronik ortamda paylaşacak. Böylelikle bürokrasi azaltılarak, vatandaşların iki kurum arasında gidip gelmesinin önüne geçilecek.

Konak Belediyesi ile Konak Tapu Müdürlüğü, Konak’ta vatandaşların işlerini kolaylaştırmak ve daha hızlı hizmet sunulmasını sağlamak amacıyla işbirliğine gitti. İki kurum arasında bina, arsa ve arazi rayiç değerler verilerinin elektronik ortamda paylaşılmasına olanak sağlayacak protokole, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur ile Tapu ve Kadastro Üçüncü Bölge Müdürü Yusuf Meşhur imza attı.

Protokole göre, Konak Tapu Müdürlüğü, Konak Belediyesi tarafından sunulan bina, arsa, arazi vergi değerlerine elektronik ortamda erişebilecek. Böylece vatandaşlar, vergi değerlerini Konak Belediyesi’ne gidip belge almalarına gerek kalmadan tapuda öğrenebilecek. Taraflar, protokol kapsamında veri iletişim ve paylaşımının doğru, hızlı, kesintisiz ve güvenli olarak sağlanması için gerekli tedbirleri alarak, yatırımlarını yapacak. Vatandaş işbirliği sayesinde iki kurum arasında gidip gelmek zorunda kalmayacak.

ÖRNEK İŞBİRLİĞİ 

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, iki kamu kurumu arasındaki işbirliğinin örnek bir çalışma olduğuna dikkat çekti. Batur, “Tapu müdürlüğümüzle aramızdaki veri iletişim bağlantısı sayesinde güvenli bir ortamda, doğru ve hızlı bir şekilde verilere erişilmesini, paylaşılmasını ve kullanılmasını temin edeceğiz. Bu sayede vatandaşlarımıza daha kaliteli bir hizmet ve büyük bir kolaylık sağlamış olacağız. Bürokrasiyi azaltarak, zaman kaybının da önüne geçeceğiz" dedi.

ONLİNE ÖDEME KOLAYLIĞI 

Konak Belediyesi, tapuya gittiğinde borçlu olduğunu öğrenen vatandaşlar için belediye resmi web sitesi üzerinden online ödeme imkânı da sunuyor. Ödemesini online yapabilen vatandaşlar, belediyeye gitmeye gerek duymadan tapu işlemlerine devam edebiliyor.

 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.