Karabat ve İmamoğlu’ndan Başkan Özer’e Tebrik Ziyareti

Karabat ve İmamoğlu’ndan Başkan Özer’e Tebrik Ziyareti

Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, CHP Genel BaşkanYardımcısı Özgür Karabat ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu makamında ağırladı.Başkan Özer, Karabat ve İmamoğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyetibelirterek; “Esenyurt ‘en’lerin şehri. En kalabalık şehir. En güzel yanlarımızda var ancak en negatif yanlarımız da var. Biz inanıyoruz ki;  bu negatiflikleri sizin önderliğinizde,yapacağımız iş birliğiyle ortadan kaldırıp, Esenyurt’umuzu önümüzdeki 5 yıliçerisinde, Türkiye'nin en huzurlu, yaşanabilir ve 21. yüzyıla yakışır birşehir haline getireceğiz.” dedi.

Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer’in makamındagerçekleşen ziyarete CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Karabat, İstanbul BüyükŞehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Esenyurt İlçe Başkanı Hüseyin Erginve İBB İlçe Belediyeleri Koordinatörü Tonguç Çoban katıldı. Başkan Özer, tebrikziyareti nedeniyle Karabat ve İmamoğlu’na teşekkür ederek, Esenyurt Belediyesi’ninkurslarında eğitim gören kursiyerler tarafından hazırlanan tabloyu Ekrem İmamoğlu’nahediye etti.

Özer: “Esenyurt’ta101 Dil Konuşuluyor”

5 yıl içerisinde Esenyurt’u, Türkiye’nin en huzurlu kenti halinegetirmeyi hedeflediklerini ifade eden Başkan Özer şöyle konuştu; “Esenyurt‘en’lerin şehri. En kalabalık şehir. En güzel yanlarımız ve en negatifyanlarımız var. Biz inanıyoruz ki; o negatif yanları sizin önderliğinizde,yapacağımız iş birliğiyle ortadan kaldırıp, Esenyurt’umuzu önümüzdeki 5 yıliçerisinde, Türkiye'nin en huzurlu, yaşanabilir ve 21. yüzyıla yakışır bir şehirhaline getireceğiz. Biraz sonra size yapacağım sunumla da birtakım meselelerigörüşeceğiz. Zaten siz de buraya yabancı değilsiniz. 5 yıl Beylikdüzü’ndebelediye başkanlığı yaptınız. Burası komşu bir ilçe. Çok kısa sürede, çok büyükgöç almış, resmi olarak 1 milyon, gayriresmi olarak 1 milyon 600 bin civarındanüfusu olan, Türkiye'de en çok yoksunluğun olduğu, yoksulların da açlıksınırında bulunduğu bir şehir. Öte tarafta Esenyurt en çok gencin bulunduğu birilçe. 25 yaş ve altı 240 bin gencimiz var. Bu sanırım illerde bile olmayan biroran. Kentimizde, Türkiye'nin 81 ilinden göç etmiş insan yaşıyor. Esenyurt’ta 101ülkeden insan var ve 101 farklı dil konuşuluyor. Adeta küçük bir BirleşmişMilletler gibi. Biz de bu nedenle kentimizi bir barış ve kardeşlik şehri halinegetirmeyi hedefledik. Bu bizim en büyük idealimiz. Aynı zamanda Cumhuriyet HalkPartisi’nin de ideallerinden biri. Ayrıca bu barış ve kardeşliğin ihya edildiğiyerde mutlu, huzurlu, refah içinde yaşayan, belediye sorunları çözülmüş bir şehirde yaratmamız lazım. Bu konuda en büyük destekçimizin siz olacağınıdüşünüyoruz. Sizin liderliğinizde bu işi başaracağımızı düşünüyoruz. Sizinİstanbul için, Türkiye için büyük bir şans olduğunuzu burada ifade etmekistiyorum özellikle. Sizinle yol arkadaşı olmaktan, birlikte çalışmaktan çokbüyük mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum.”

İmamoğlu:“Gözümüz, Kulağımız Esenyurt’un Üzerinde Olacak”

Dayanışmacı ve icraatçı belediyeciliği Esenyurt’ta var etmeamacında olduklarının altını çizen İmamoğlu ise şunları söyledi;  “Esenyurt, her zaman gözümüzün, elimizin üzerindeolduğu bir ilçe olacak. Hem nüfusuyla hem çok yönlü problemleriyle zaten bunamecburuz. Bu bir mecburiyet ama bir de hassas bir tarafı var. Birincisi; ben debu bölgenin insanıyım. Burada yaşanan, olan, biten her hususa, uzun yıllardır şahitoldum. Bu bakımdan bu coğrafyada, iş birliğimizin çok üzerinde başarılar eldeedebileceğimizi umuyorum. Burada yüksek bir iş birliğini, yüksek bir biçimdehalkın katılımını sağlamak, onlara bu süreci birlikte aşarak ayağakalkabileceğini hissettirmek, her birisinin birer Esenyurtlu olarakhissetmelerini sağlamak ama onların aynı zamanda mutluluklarını vememnuniyetlerini büyütmek hepimizin boynunun borcu. Bu nedenle Esenyurt’un ihtiyaçlarınıbiliyoruz, insanlarını tanıyoruz. Hemşehrilerimizin ne talep edebileceğini deaz çok biliyoruz. Şimdi bu durumu sizin hem yerel yönetim deneyiminizle, hemaynı zamanda eğitimci ve öğretici tarafınızı da önemsiyorum. Çünkü burası, akılve bilimin ışığında ancak başarıya ulaşabilir. Bu bağlamda Esenyurt'ta ortayakoyacağınız liderlik, aynı zamanda kıymetli yol arkadaşlarımızın çok yoğunmesaisi, başta meclis üyeleri, çalışanları ama özellikle siyasi yolarkadaşlarımızla birlikte başaracağız. Genel Başkan Yardımcımızın da bugünburada olması vesilesiyle üstün bir siyasi sahiplenmenin de bir seferberlikduygusuyla size yardımcı olmanın, size her daim destek olmanın bilinciylehareket edilmesinin de katkılarıyla bütün bu düşündüklerimizi benbaşarabileceğimize yürekten inanıyorum. Son 20 yıl öncesine döndüğümüzde,özellikle o günden bugüne baktığımızda, çok irdelenmesi gereken hatalar var.Ders çıkartılması gereken çok büyük yanlışlar var. Esenyurt özelinde değil,bütün Türkiye’nin yerel yöneticilik özelinde, ‘sakın bunu yapmayın’ diyeceğimizbirçok örnek çıkartabiliriz. Ama olan oldu. Şimdi bunu düzeltmek bizimüzerimize vazife. Yapacak bir şey yok. Başaracağımızdan da hiç şüphemiz yok.Hepimize, hepinize başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Karabat, İmamoğlu ve Özer, kurum kurmaylarınında katılımıyla, Esenyurt’un sorunlarına ve çözüm yollarına dönük, ortak masatoplantısı gerçekleştirdi.

 

mIfqzpyxo6gy8whp2t9j7lvo.jpg

yfhpicxkyj06ka5sa7joblm1.jpg

d6jsdwp3x0uhqrasntzyrmkl.jpg

apt16vqkdlsu9Ipv38hyi0ec.jpg

Igiom9zbrj3unzl6avswg0el.jpg

sinxtqzekuqto4vzlhurhkom.jpg

oa2tgvfy38u5lmaxomqlk4Iz.jpg

cenfxgkrjm4o5mao3wjbvwzz.jpg

i2nomczx15jka4dpkzs9uuea.jpg

7rmwcpoaf139acsdi5suy4ly.jpg

zsdcql0d483m6atu5qprwak7.jpg

qragmsibprgmx65ccodhlyzo.jpg

qofkyzvpwqext1d3x98canpa.jpg

lopm5achgmx94inebtrvs7xz.jpg

obntbv72aojx90dcrejlwuqu.jpg

8l2mIzodnwjiuwtsfpgqbomf.jpg

jlokuctndh59cek0fagxxq4b.jpg

d3rnlaj68scoq24ycj0dgIqh.jpg

fzo9f7t34x8agg6brpiemh05.jpg

nzmoled4xkxg1lb9sqbwvciw.jpg

rxppn7bgl8kh3vadwc1tuvnj.jpg

1o7shdjktnxegfr0blnwzsv9.jpg

n7chaIofkq8tfr3y9ynqlkpv.jpg

4bzayxjltcIdyq2efw6sj5up.jpg

brwau7jelIo8shlyca5mkkmn.jpg

Igtpko7mvm2qsc905aybndjz.jpg

xfz63naghjlvb4wkshmqosfb.jpg

kzmw0tl36evompfIasyzqg4b.jpg

jfj4lnmthpwqdzfuerga0pho.jpg

jkucfqotdz9dxkgpb0gt2h7v.jpg

q7nukyxmbohzvdvp0tru2clf.jpg

pap6ubgdvisqxcfr5hq3mtdb.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.