HATAY SAHİLLERİ, HBB TARAFINDAN TEMİZLENİYOR

HATAY SAHİLLERİ, HBB TARAFINDAN TEMİZLENİYOR

HATAY SAHİLLERİ, HBB TARAFINDAN TEMİZLENİYOR

 

158 KİLOMETRELİK KIYI ŞERİDİ DÜZENLİ OLARAK TEMİZLENİYOR

 

TEMİZLİK ÇALIŞMALARINA YEREL BALIKÇILAR DA DESTEK VERDİ

 

 

Hatay Büyükşehir Belediyesi, deniz ve kıyıların temiz, sağlıklı bir çevreye dönüştürülmesi amacıyla 7 ilçede deniz ve sahillerde gerçekleştirdiği temizlik çalışmalarına düzenli olarak devam ediyor.

 

HBB Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler denize kıyısı olan İskenderun, Arsuz, Dörtyol, Erzin, Payas, Samandağ ve Yayladağı ilçelerinde 158 km'lik kıyı şeridi boyunca deniz, kıyı ve barınaklarda oluşan çöp ve atıkların temizlik çalışmalarını 80 personel ile sürdürüyor.

 

HATAY’DA DENİZ VE SAHİL TEMİZLİĞİ İÇİN BÜYÜK İŞBİRLİĞİ

 

Hatay Büyükşehir Belediyesi son olarak Samandağ Sahil Güvenlik Komutanlığının düzenlediği balıkçı barınağı temizlik çalışmalarına malzeme ve personel desteği verdi.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının deniz ve kıyılarımızı temiz tutmak konusunda farkındalık yaratmak amacıyla başlattığı Liman Temizliği Projesi kapsamında Çevlik Balıkçı Barınağında temizlik yapıldı.

 

Etkinliğe HBB’nin yanı sıra, Samandağ Sahil Güvenlik Komutanlığı, Samandağ İlçe Emniyet Müdürlüğü, Çevlik Jandarma Karakol Komutanlığı, Samandağ İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Samandağ Başsavcılığı, Samandağ Belediyesi, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Samandağ CHP İlçe Gençlik Kolları da katıldı.

 

Samandağ Balıkçı Barınağı ve kıyı şeridi boyunca yaptığı temizlik çalışmalarına yerel balıkçılar da katıldı. HBB İtfaiye Daire Başkanlığı ve Samandağ Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı Su Altı Arama Kurtarma ekipleri deniz içerisinde atık toplama dalışları yaptı. Sahil ve balıkçı barınağı çevresindeki çöp ve atıklar da temizlendi.

 

Gerçekleştirilen etkinliğin Hatay ilinin çevre koruma ve temizlik konularındaki kararlılığını göstermek, gelecek nesiller için daha temiz, sağlıklı bir çevre bırakmak, denizlerdeki kirliliğe dikkat çekmek ve oluşan kirliliği temizlemek amacıyla düzenlendiği belirtildi.

n2lvsdqyo6x5hqpt3Iyfb7ru.jpg

0zcap6xbapkqhtjewncfssly.jpg

ltnepIek7q32zwy5xbc1fhpa.jpg

bo9ashgaIxud7tz8p3kmlfnt.jpg

wwy7akhvIup3b0o8efsq4gvr.jpg

fbkyqncsgyucvrfazb2a0k3n.jpg

x3lk0bq5ysmi6bg7xIzv12aw.jpg

gdu86vebwh4sidlgwhelnkpt.jpg

yy1vtwbbqjr96f7mstghh4ov.jpg

vb9olydtvaccgdppjmu7j5Iz.jpg

n3d2jvxoy7e0fb18plgkIzuu.jpg

qnpoudjkawzewfisecgk5bu8.jpg

hslavgikjw1drdeghsruwat6.jpg

gczro7snj3kxmel1ft6a25h9.jpg

brium1nwv6ysehlkyop2dzgx.jpg

jsprzsnxllvqIihcgg76e5eo.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.