EFELER BELEDİYESİ PANDEMİ DÖNEMİNDE HAYATINI KAYBEDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ANISINI YAŞATACAK

EFELER BELEDİYESİ PANDEMİ DÖNEMİNDE HAYATINI KAYBEDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ANISINI YAŞATACAK

Efeler Belediyesi ile Aydın Tabip Odası arasında Hatıra Ormanıİşbirliği Protokolü imzalandı. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ve Aydın Tabip Odası Yönetim Kurulu adına Dr. Adalet...

Efeler Belediyesi ile Aydın Tabip Odası arasında Hatıra Ormanıİşbirliği Protokolü imzalandı. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ve Aydın Tabip Odası Yönetim Kurulu adına Dr. Adalet Çıbık arasında imzalanan protokole göre pandemi süresince hayatını kaybeden hekim ve sağlık çalışanlarının anısına, Efeler Belediyesi tarafından bin adet fidan bağışlanacak.

Aydın Tabip Odası Hatıra Korusu/Ormanı Projesi için tahsis edilen Kuşadası Yaylaköy’de bulunan arazide, Efeler Belediyesi’nin fidanları ile hatıra ormanı oluşturulacak. Efeler Belediyesi’nde gerçekleşen imza töreninde konuşan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, pandemi döneminde büyük bir özveride bulunarak, insanların yaşama dönmesine katkı sağlamak için çabalayan hekimlerin ve sağlık çalışanlarının haklarının ödenemez olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Hekimlerimiz ve sağlık çalışanları için ne yapsak az kalır. Aylarca ailelerini görmeden, vatandaşları bu hastalıktan, bu illetten kurtarabilmek için cansiperane çalıştılar. Tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu protokolün bir başlangıç olmasını diliyorum. Tabip Odası ve sağlık çalışanları ile daha birçok projede birlikte olmayı umut ediyorum.”

Aydın Tabip Odası Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Dr. Adalet Çıbık ise şunları söyledi:

“Başta Tabip Odası Başkanımız Sayın Esat Ülkü olmak üzere kaybettiğimiz hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız için Efeler Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Atay’ın katkılarıyla hatıra ormanı oluşturuyoruz. Ege Orman Vakfı’na, Efeler Belediyesi’ne, Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Atay’a bir kez daha teşekkür ediyoruz.”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.