ÇİĞLİ’DE GENÇLER 19 MAYIS'IN ÖYKÜSÜNÜ YAZDI

ÇİĞLİ’DE GENÇLER 19 MAYIS'IN ÖYKÜSÜNÜ YAZDI

Çiğli Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında liseler arasında düzenlenen "Gençlik ve Bağımsızlık" temalıöykü yarışmasının kazananları...

Çiğli Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında liseler arasında düzenlenen "Gençlik ve Bağımsızlık" temalıöykü yarışmasının kazananları belli oldu.

Çiğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nce gençleri edebiyata yönlendirmek ve onları yazım dünyasına özgün eserler kazandırmalarını sağlamak için 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 102. yıl dönümünde liseler arasında düzenlenen “Gençlik ve Bağımsızlık” temalı  öykü yarışmasının kazananları açıklandı.

Seçici kurul üyeliği görevini Dilge Güney, Güzin Öztürk, Nalan Yılmaz, Yusuf Çağlayan ve Nevzat Süer Sezgin'in yürüttüğü öykü yarışmasında birinciliği, “Özgürlük Yolu" öyküsüyle Irmak Dertsiz; ikinciliği, “Gözlerindeki Umut" öyküsüyle Derin Bıçakkıran; üçüncülüğü ise “Nesil” isimli öyküsüyle Naz Nehir Değer elde etti.

GÜMRÜKÇÜ: “DESTEK BİZDEN, ÜRETİM GENÇLERDEN”

Gençlerin düşüncelerini ve hayal gücünü ortaya koyabilecekleri her türlü ortamı sağlamak için çalıştıklarını belirten Gümrükçü, “Gençlerimizin Edebiyattan uzak kalmamaları için projeler üretiyoruz. Son olarak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. yıl dönümü anısına öykü ödülü düzenledik. Seçici kurulunu çok değerli isimlerin oluşturduğu bu etkinliğimize gençlerimiz büyük ilgi gösterdi. Özgün ve yaratıcı eserler ortaya çıktı. Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimizin, tarihini bilen ve hür iradeleriyle fikirlerini ortaya koyabilen bireyler olarak yetişmesi adına her zaman destekçileri olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.