CHP’Lİ AKIN: BİR GECEDE YANDAŞIN BORCUNU SİLEN İKTİDAR ISPARTA’YI UNUTTU

CHP’Lİ AKIN: BİR GECEDE YANDAŞIN BORCUNU SİLEN İKTİDAR ISPARTA’YI UNUTTU

CHP’nin 22 milletvekili yurttaşların sorunlarını dinlemek için Isparta’da gitti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, iktidarın Isparta’yı unuttuğunu vurgulayarak, “Yandaşların...

CHP’nin 22 milletvekili yurttaşların sorunlarını dinlemek için Isparta’da gitti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, iktidarın Isparta’yı unuttuğunu vurgulayarak, “Yandaşların vergi borcunu bir gecede bir kalemde silenler, esnafı ve çiftçiyi unutmuş durumda” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın başkanlığındaki 22 CHP milletvekilinden oluşan heyet güller diyarı Isparta’da esnafın, çiftçinin ve yurttaşların sorununu dinlemek için bir dizi ziyarette bulunuyor. İki gün sürecek programın ilk durağı Isparta Valiliği oldu. Burada CHP heyetini Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu karşıladı.

Seymenoğlu, Burdur ile dost şehir olduklarını söyleyerek, “İlk kaymakamlığım Budur Çeltikçi’de oldu” dedi. Seymenoğlu turizm şehri olma hedeflerinin bulunduğunu belirterek, yabancıların da yavaş yavaşşehri tanımaya başladığını söyledi.

BÖLGESEL TURİZİM VURGUSU

Seymenoğlu gelen turistlerin küçük esnafı mutlu ettiğini kaydederek, “Turizmi bir il ile sınırlamamak lazım. Bölge olarak planlanırsa her il bundan faydalanır. İster Burdur’da, ister burada, ister Afyonkarahisar’da konaklasın herkes bundan faydalanıyor” diye konuştu. Seymenoğlu Salda gölünün bölgenin en bilindik yerlerinden olduğuna dikkat çekti.

Seymenoğlu ilin tarıma da yatkın olduğunu vurgulayarak, 950 bin ton elma rekoltesi alındığını belirtti. Seymenoğlu Isparta’nın gül üretiminde dünyada bir numara olduğunu sözlerine ekledi.

“ISPARTA’DA AYAKKABI SATIŞ YERİMİZ VARDI”

CHP'li Akın, Vali Seymenoğlu’na Isparta programlarından bahsetti. Akın, “Isparta benim için çok önemli. Çocukluğumda burada ayakkabı satış yerimiz vardı” dedi. Akın esnafın ve çiftinin sorunlarını dinlemek için geldiklerini Seymenoğlu’na aktararak, bu sorunları rapor halinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ileteceklerini belirtti.

“SİYASET FEDAKARLIK İSTER”

Seymenoğlu babasının seçim gezisinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiğini anlatarak, “Siyaset farklı bir şey yorulacaksınız, harcayacaksanız. Fedakarlık istiyor” dedi. Seymenoğlu vatandaşta karşılığı olmayan siyasetçinin ve valinin bu görevini sürdüremeyeceğini belirterek, “Vatandaşa hizmetçi olun yeterli. Vatandaş verilen hizmeti unutmuyor” dedi.

 ISPARTA ZİYARETİNİN AMACI: İKTİDARA HAZIRLIK ADIMLARI

Akın ve beraberindeki milletvekilleri valilik ziyaretinin ardından bir otelde basın toplantısı düzenledi. CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, Isparta’nın dört bir yanını gezerek, yurttaşların sorunlarını dinleyeceklerini aktardı. Halıcı, bu dönem CHP’nin Isparta’da vekil çıkaramadığını ancak 22 milletvekilinin Ispartalıların sorunlarını dinlemeye geldiğini söyledi. Halıcı, CHP’nin Isparta’nın sahipsiz olmadığını gösterdiğini vurgulayarak, “Bu çalışmalar aslında partimizin iktidara hazırlık adımlarıdır” dedi.

“EMEKLİ VE İŞÇİLER UMUDUNU KAYBETTİ”

Halıcı, Isparta’da bitirilmeyen yollardan bahsederek, “Yol yapmakla bu kadar övündüğümüz dönemde Isparta’nın duble yollarını ne zaman bitirmeyi düşünüyorsunuz?” diye sordu. Halıcı, Isparta’da sanayi üretiminin de olmadığını kaydederek, yurttaşların tarıma ve üniversite öğrencilerinden gelen gelire umudunu bağladığını ekledi. Halıcı, “Pandemi sürecinde Isparta’nın hızla artan işsizlik sorunu sonucu işçi ve emekçiler tüm umutlarını kaybetti” dedi.

DEMİREL’İ ANDI

Halıcı’dan sonra sözü CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın aldı. Akın, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Ispartalı olduğunu hatırlatarak, “Saygın bir devlet adamıydı. Farklı siyasi görüşlerin varlığının demokrasinin olmazsa olmazı olarak ifade eden bir devlet adamıydı. Demirel’i kendi topraklarında anıyoruz” diye konuştu.

Akın, Isparta’nın bütün ilçelerini dolaşacaklarını söyleyerek, “Esnafımız, çiftçimiz ile bir araya geleceğiz. Neden, çünkü Isparta’nın 22 milletvekili var” dedi.

“YOL NE OLDU?”

Akın, Isparta’nın tarımından da bahsederek, “İktidar çiftçimizin, hayvancımızın, üretenin sorunlarına kulak tıkadı… Hatırlarsanız Türkiye tarım ve hayvancılıkta kendi kendine yeten 7 ülkeden biriydi” diye hatırlatmada bulundu ve ülkenin şimdi tarımda ithalata bağımlı hale geldiğini vurguladı.

Akın, iktidarın “yandaşları kayırması yüzünden” esnafın gereken desteği alamadığını belirterek, “Yandaşların vergi borcunu bir gecede bir kalemde silenler, esnafı ve çiftçiyi unutmuş durumda” dedi. Akın iktidarın doğalgaz müjdesinin de yurttaşlara zam olarak geri döndüğünü vurguladı. Akın, “Üzülerek söylüyoruz ki maalesef iktidar Isparta’yı unutmuş. Ispartalılar adına soruyoruz. 20 yıldır her seçimde vaat olarak Isparta’nın önüne getirdiğiniz Isparta- Antalya yolu ne zaman bitecek?” diye sordu.

Akın iktidara “Bir gece de yandaşın değil vatandaşın yanında olun diye bütün milletvekili arkadaşlarımız haykırıyor” diye seslenerek, 31 Mart 2021 tarihine kadar Tarım ve Kredi Kooperatiflerine borcu olan çiftçilerin haczinin durdurulduğunu, ancak bu sorunun çözümü için halen net bir açıklama yapılmadığını kaydetti.

Heyette yer alan milletvekilleri şöyle:

“Müzeyyen Şevkin, Burcu Köksal, Gamze Taşcıer, Servet Ünsal, Aydın Özer, Süleyman Bülbül, Aysu Bankoğlu, Mehmet Göker, Erkan Aydın, Özgür Ceylan, Bayram Yılmazkaya, Mahmut Tanal, Sibel Özdemir, Bedri Serter, Kamil Okyay Sındır, Mahir Polat, Sevda Erdan Kılıç, Alpay Antmen, Suat Özcan, Baha Ünlü ve Özkan Yalım.”

 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.