ÇANKAYA BELEDİYESİ'NDEN “BİR MASALDIR ANKARA” MÜZİKLİ GÖSTERİSİ

ÇANKAYA BELEDİYESİ'NDEN “BİR MASALDIR ANKARA” MÜZİKLİ GÖSTERİSİ

Çankaya Belediyesi, 13 Ekim Ankara’nın başkent oluşunun 98. yılını bir dizi etkinlikle kutluyor. Bahçelievler ve Tunalı Hilmi Caddesi’nde bando gösterileri...

Çankaya Belediyesi, 13 Ekim Ankara’nın başkent oluşunun 98. yılını bir dizi etkinlikle kutluyor.  Bahçelievler ve Tunalı Hilmi Caddesi’nde bando gösterileri düzenleyen Çankaya Belediyesi, “Bir Masaldır Ankara” müzikli gösterisini Çankayalılar'la buluşturdu.  

Çankaya Belediyesi 13 Ekim Ankara’nın başkent oluşunun 98. yıl dönümünü çeşitli etkinliklerle kutluyor. İlçenin yoğun caddelerinde vatandaşlara marşlar çalan bando gösterileriyle buluşturan Belediye, Yılmaz Güney Sahnesi’nde "Bir Masaldır Ankara" müzikli gösterisine ev sahipliği yaptı. 

“Bir Masaldır Ankara”da 1920’li yıllardan itibaren Kurtuluş Savaşı'nın karargahı olan Ankara’nın başkent oluş süreci, görseller eşliğinde izleyiciye aktarıldı. Ankara’nın başkent oluşundan Cumhuriyetin ilk yıllarındaki gelişmelere, kültür sanat alanında yapılan hamlelerden ilk planlı yerleşimlere ve gecekondu yapılaşmasına değinilen anlatıda, işçisinden memuruna insan manzaralarışiirsel bir anlatıyla aktarıldı. "Bir Masaldır Ankara"yı alkışlar eşliğinde izleyen seyirciler, türkülere ve şarkılara da eşlik ettiler.   

Özgür Özkan’ın düzenlemesini ve hikaye anlatıcılığınıüstlendiği gösteride, Oğuz Boran ve Taylan Cansızoğlu solist olarak yer aldı. Sanatçılara enstrümanlarıyla Ahmet Dinleyen, Okan Aydın, Okay Yıldız, Eray Kıhtır ve Furkan Sarılmışer eşlik etti. 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.