ANTALYA BÜYÜKŞEHİR'DEN ONLINE ÇALIŞTAY

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR'DEN ONLINE ÇALIŞTAY

Antalya Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde MAtchUP projesi kapsamında “Yerel Yönetimlerde Engellilik ve Erişilebilirlik KavramlarıÜzerine Sürdürülebilir Çözümler Çalıştayı”çevrimiçi...

Antalya Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde MAtchUP projesi kapsamında “Yerel Yönetimlerde Engellilik ve Erişilebilirlik KavramlarıÜzerine Sürdürülebilir Çözümler Çalıştayı” çevrimiçi olarakgerçekleştirildi. Çalıştayda engelli bireylerin hizmet ve uygulamalara erişilebilirliğinin sağlanması ve artırılmasına yönelik çalışmalar ele alındı.   

Adana, Antalya, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Malatya, Mersin, Muğla Büyükşehir Belediyeleri, MAtchUP Şehirler Ağı Katılımcı Belediyeler, Antalya İlçe Belediyeleri, akademisyenler ve Türkiye Sakatlar Konfederasyonu’nun katılımıyla “Yerel Yönetimlerde Engellilik ve Erişilebilirlik KavramlarıÜzerine Sürdürülebilir Çözümler Çalıştayı” düzenlendi. 

ÇALIŞMALAR İÇİN YOL GÖSTERİCİ OLACAK

Çalıştayda, engelli bireylerin kentsel mekânda ya da sanal ortamda, kentsel hizmetlere ve uygulamalara erişilebilirliğinin sağlanması ve artırılması için neler yapılması gerektiği konusunda görüş alış verişinde bulunuldu. Tüm bu alanlarda engelleri ortadan kaldırmak için, düzenlenen çalıştayda ortaya konan görüşlerin yapılacak çalışmalarda yol gösterici olması bekleniyor. 

SÜRDÜRÜLEBİLİR ULAŞIM ÇÖZÜMLERİ

Çalıştayda, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığıçalışmalar hakkında bilgi veren Antalya Büyükşehir Belediyesi AB İlişkileri ve Proje Şube Müdür Vekili Güliz Yaman, hazırlıklarına başlanan “Sürdürülebilir Kent İçi Hareketlilik Planı”nda yer alacak “Sürdürülebilir Ulaşım Çözümleri” ile kentte herkes için erişilebilir, emniyetli, güvenli ulaşım türlerinin arttırılması ve kent halkının yaşam kalitesinin iyileştirilmesinin planlanlandığını anlattı. 

Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkanı Yusuf Çelebi ise “Engelli Erişilebilirlik Çözümleri” için tüm yerel yönetimlerle iş birliğine hazır olduklarını dile getirdi. 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.